Anasayfa » Ana Manşet » 300 Koyun Projesinin Şartları Nedir?

300 Koyun Projesinin Şartları Nedir?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 300 koyun projesi insanları heyecanlandırdı. Peki bu projenin şartları neler?

Köyden kenti durdurmak için başlatılacak proje için kollar sıvandı, hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Peki 300 koyun kimlere verilecek, 300 koyun almak için devlete başvuru yapmak gerekiyor mu ve 300 koyun için devlete herhangi bir ücret ödenecek mi soruları is üreticinin aklını karıştırıyordu.

Proje için istenen şartlar ise şöyle

*Bakan Fakıbaba’nın açıkladığı 300 koyun projesi için geri sayım başladı.Çiftçi verilen damızlık koyunlarla asgari ücret avantajına kavuşurken, olumsuz yanı ise ya tapusu ya da koyunlar ipoteklenecek şartı koşuldu.

*300 koyun projesindeki başka bir şart ise verilen koyunların hepsinin veterinerlerin üzerine zimmetlenecek olması olarak bildirildi.

*300 koyun Devlet tarafında hibe olarak verilmeyecek. Damızlık koyunların kuzuları doğmaya başladığında, geri ödemeler başlayacak.

*Hükümet 2018 ve 2019 yıllarında 500’er bin koyun dağıtacak. 300 koyunun yanında asgari ücret,sigorta ve yem desteği verilecek.

KAYNAK:FOX HABER

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizlispor Kaç Kombine Sattı ?

Denizlispor’da yeni sezon hazırlıkları sürerken, ...

Yavru köpek inşaatın 3. katında asılı bulundu

 Denizli’de yavru bir köpek inşaatın ...