Anasayfa » Denizli İlçe Haberleri » Acıpayam » Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan Kimdir?

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan Kimdir?

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan 1963 yılında Burdur’un Yeşilova ilçesine bağlı Horuz Köyü’nde dünyaya geldi. İlk Okulu burada bitirdi.

Şevkan İlk Okul Eğitimini tamamladıktan sonra iki yıl Fransa’da ikamet etti. Ardından orta okul eğitimine Nazilli’de devam etti

1978 yılında da Acıpayam Lisesine başlayan Şevkan, 1981 yılında mezun olup Samsun Yüksek Öğretmen Okuluna gitti. Azimli çalışmalarının neticesinde bir yıl sonra Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak Diyarbakır’a gitti.

1988 yılında Tıp Fakültesinden mezun olan Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, iki buçuk yıllık şark hizmetinden sonra Acıpayam ilçesine bağlı Dodurgalar Beldesinde göreve başladı. Dodurgalar’da beş yıla yakın görev yaptıktan sonra on üç yıl kesintisiz Acıpayam halkına hizmet vereceği Acıpayam Devlet Hastanesi Acil Polikliniğine atandı.

Bir hizmet adamı olarak dile getirilen Dr. Hulusi Şevkan Acıpayam halkına karşı sorumluluklarının daha fazla olduğunu hissederek 2009 yılında yapılan mahalli seçimlerde Acıpayam Belediye Başkanlığına aday oldu.

Uzun zamandır Acıpayam halkının sevgisini kazanan Şevkan, seçimlerde halkın büyük bir kısmının oyunu alarak Acıpayam Belediyesi başkanı oldu. 2009 Mart ayından bu yana  başkanlık görevini layıkıyla yürüten Dr. Hulusi Şevkan evli ve iki çocuk babası.

Acıpayam haberleri ve Acıpayam hakkında bilgiler için tıklayınız. 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Jandarma Aracına Çarptı

Denizli’de otomobil jandarma aracına çarptı. ...

Büyükşehir, Dev Tesisi Tamamladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam ...