Anasayfa » Ana Manşet » Avrupa’ya kanatlanacak takımlar ODTÜ, YTÜ ve Pamukkale Üniversitesi’nden

Avrupa’ya kanatlanacak takımlar ODTÜ, YTÜ ve Pamukkale Üniversitesi’nden

Üniversite öğrencilerine unutamayacakları bir deneyim yaşatan Red Bull Can You Make It? 2018 için geri sayım başladı. 60 ülkeden 200 öğrenci takımının katılacağı ‘Red Bull Can You Make It’te takımlar para yerine Red Bull kutularını kullanıp Avrupa’yı baştan sona seyahat etmeye çalışıyor. Bu kıyasıya rekabette Türkiye’yi Yıldız Teknik Üniversitesi’nden (YTÜ) The Gentlemen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) Weirdos ve Pamukkale Üniversitesi’nden Travertines temsil edecek.

Üniversite öğrencilerine unutamayacakları bir deneyim yaşatan ‘Red Bull Can You Make It?’e katılacak takımlar açıklandı. 10-17 Nisan 2018 tarihleri arasında 60 ülkeden 200 öğrenci takımı para yerine Red Bull kutularını kullanıp Avrupa’yı seyahat etmeye çalışacak. Bu sıra dışı yolculuğa Türkiye’den de üç kişilik üç takım katılacak.
Kontrol noktası mücadeleleri, sosyal medya görünürlüğü ve macera listesinde yazılı görevleri tamamlama üzerinden puanlanacak takımların en az bin kilometre kat ederek Amsterdam’a ulaşmaları bekleniyor. En uzun mesafeyi en kısa sürede giderek bitiş noktasına varan takımın birinciliği elde edeceği yarışmada 4 bin kilometrelik mesafe rekorununsa bu yıl kırılması bekleniyor.

Yıldız Teknik’ten: The Gentlemen

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nden (YTÜ) iki erkek öğrencinin oluşturduğu The Gentlemen takımı, mühendislik fakültelerinin ağırlıkta olduğu YTÜ’nün maskulen ruhunu ortaya koyuyor. Birbirlerini üç senedir tanıyan Mehmet ile Sezgin, bu sürede üniversite arkadaşı olmanın yanı sıra sıklıkla yolculuk etmişler.

ODTÜ’nün melekleri: Weirdos

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Weirdos takımı, birbirlerini üniversitenin ilk gününden beri tanıyan üç kız öğrenci Betül, Büşra ve Buse’nin kurduğu takım… Ekip seyahat edebilmek için yalnızca paraya değil maceracı bir ruha sahip olmayı kanıtlamak istiyor.

Pamukkale’nin bembeyaz travertenleri: Travertines

Pamukkale travertenlerinden ismini alan Travertines takımı Pamukkale Üniversitesi’nde okuyan üç öğrenci tarafından kuruldu. Ege’nin enerjisini Avrupa’ya taşıyacak takımın üyelerinin Can You Make It sloganı hazır: Haydi Gari!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Şüpheli Araç Takibe Alındı, İçinden Litrelerce Kaçak İçki çıktı

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ...

Yeni İlçe Otogarı Çameli’ye çok yakıştı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilçelere kazandırdığı ...