Anasayfa » Denizli İlçe Haberleri » Buldan » Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay Kimdir?

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay 1964 yılında Buldan’ın Sarımahmutlu Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu bu köyde tamamlayan Gülbay, ortaokul ve lise eğitimini Gönen Öğretmen Lisesi’nde yatılı olarak tamamladı.

Lise eğitiminin ardından 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girdi. Yüksek öğrenimini 1986 yılında tamamlayan Gülbay, iş hayatına Devlet İstatistik Enstitüsü’nde başladı.

Türkiye Halk Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde Mali Tahlil ve İstihbarat Uzman yardımcısı olarak bir süre görev yaptı. Daha sonra Türkiye Emlak Bankası Teftiş Kurulunda ve T.C. Ziraat Bankası Teftiş Kurulunda Müfettişlik yaptı. Fethiye, Buldan, Eşme Buharkent ve Babadağ İlçelerindeki T.C.Ziraat Bankası Şubelerinde  Müdür olarak hizmet verdi.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Tüketiciyi Koruma Derneği, Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Devlet Denetim Elemanları Derneği Üyelikleri ve Türkiye Emlak Bankası Emekli ve Yardım Sandığı Vakfının seçilmiş denetçiliği olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmalar yürüttü.

Evli ve 1 Çocuk babası olan Mustafa Gülbay, 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanarak Buldan Belediye Başkanlığı görevine başladı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

18. Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali başlıyor

Bu yıl 18.si yapılacak olan ...

Buldan Seçim Sonucu

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de ...