Anasayfa » Ana Manşet » Çal’da Alparslan Türkeş Unutulmadı

Çal’da Alparslan Türkeş Unutulmadı

MHP’nin merhum genel başkanı Alparslan Türkeş, ölümünün 21.yıl nedeniyle Çal’da anıldı.

Ülkü Ocakları Çal Şubesi, eski belediye binası önündeki parkta lokma döktürdü. Etkinliğe, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Kaymakam Yusuf Durani Dinç, jandarma ve polis merkezi yetkilileri, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve siyasiler katıldı.

Lokma dağıtımı esnasında dualar okundu. Dualar, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Alparslan Türkeş ile şehitler için okundu. Duayı okutan görevli imam, “Dualarımızı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhlarına hediye eyledik. Kabul eyle Allah’ım. Vefatının 21.yıldönümünde anmakta olduğumuz başbuğ Alpaslan Türkeş’in de ruhlarına hediye eyledik dualarımızı, kabul eyle Allah’ım. Ruhun şad, mekanın cennet olsun Başbuğ’um. Kur’an, Turan, Ülküsü, vatanı için şehit olan şühedaları şad olsun. Yarabbim, Afrin’de şehit olan askerler, polislerimizin ruhlarına dualarımızı hediye eyledik” dedi.

“O‘NUN ÜLKÜSÜ UFKUMUZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “Merhum Alparslan Türkeş’i bir kez daha rahmetle anıyoruz. Ömrü boyunca vatan sevdalısı gençler yetiştiren rahmetli Türkeş, büyük bir devlet ve fikir adamıydı. O’nun ülküsü, ufku, ufkumuz olmaya devam edecektir. Bu vesile ile cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz, gazilerimiz ve bu vatan için taş üstüne taş koyan herkesi bir kez daha rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu Operasyonunda 3 Kişi Gözaltına Alındı

Denizli’nin Çivril ilçesinde polis tarafından ...

DESOB Başkanı Turgut Devecioğlu’nun 15 Temmuz Mesajı

Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ...