Anasayfa » Ana Manşet » Çameli’den Mehmetçiğe Destek Devam Ediyor

Çameli’den Mehmetçiğe Destek Devam Ediyor

Denizli Çameli İlçesi’nde süt üreticilerinin Afrin operasyonuna destekleri sürüyor. 1100 üyesi bulunan S.S. Kızılyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 20 ton süt topladı. Toplanan süt Mehmetçik Vakfına bağışlanacak.

Çameli’de geçtiğimiz günlerde Kalınkoz Kooperatifi tarafından süt üreticilerinden toplanan 15 ton süt, işletmelere satılarak elde edilen gelir Mehmetçik Vakfı’na yatırıldı. Bunun üzerine Çameli’de harekete geçen Sınırlı Sorumlu Tarımsal Kızılkaya Kalkınma Kooperatifi Başkanı Zekeriya Acar, 1100 üyesi bulunan süt üreticileri ile birlikte 20 ton süt topladı.

20 TON SÜT TOPLANDI

Süt toplama esnasında çiftçiler ineklerini hem elleri ile hemde makinalarla sağdı. İnekleri sağarken türküler eşliğinde sağım işini yapan çiftçiler ineklerin motive olmasını sağlayarak daha çok süt vermesini amaçladı.1100 üyenin destek verdiği kampanyada 20 ton süt toplanarak, anlaşması yapılan işletmelere satılarak, elde edilecek gelir Mehmetçik Vakfı’na yatırılacak.

Bizimde çorbada bir katkımız olsun diyen kooperatif üyeleri Mehmetçiğimiz için ne yapsak azdır. Onlar bizler ve vatan için canlarını hiçe sayarak ülke bütünlüğümüzü korumak için orda görev alırken bizler burada dualarımızla elimden gelen imkânlar doğrultusunda destek veriyoruz dediler.

S.S. Kızılyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatif Zekeriya Acar Orada bizim için mücadele eden tüm vatan evlatlarına Rabbim yardımcı olsun. Bizler de bir nebze de olsa başlattığımız kampanyayla vatan evlatlarına destek olmak istedik” dedi. kampanyaya destek sağlayan herkese teşekkür ederek, kampanyanın tüm üreticilere örnek olması temennisinde bulundu. Üretici Mehmet Genç “Mehmetçiklerimize moral vermek istedik. Helali hoş olsun. Mehmetçiklerimize moral olur inşallah. Kurban olduğum Allah’ım ayaklarına taş, gözlerine yaş değdirmesin. Her zaman yanlarındayız. İç ve dış düşmanlar ne kadar üstümüze gelirse gelsin Mehmetçiklerimizin üstesinden geleceğini biliyoruz ve yanındayız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından süt tankerlerinin önünde operasyondaki askerler için dua edilerek uğurlandı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

3 ilçede Uyuşturucu Operasyonu, 6 Tutuklama

Uyuşturucu maddelere sıfır tolerans ilkesi ...

Denizlispor Kaç Kombine Sattı ?

Denizlispor’da yeni sezon hazırlıkları sürerken, ...