Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

İş adamı Erdoğan Kızıl’ın fabrikasında kurduğu ahşap evde yok yok!

Koronavirüs nedeniyle fabrikasında işleyişe ara veren iş adamı ve zanaatkar Erdoğan Kızıl, hazırladığı video ile fabrikasında kurduğu ahşap evde yıllardır hazırladığı ahşap ve metal eserleri tanıttı. Özellikle öğrencilerin atölyesine gelerek ziyaret etmesini isteyen Kızıl’ın hazırladığı eserler büyük beğeni topluyor.

İş adamı Erdoğan Kızıl’ın fabrikasında kurduğu ahşap evde yok yok!

Denizli’de tekstil firması sahibi Çal İsabeyli Erdoğan Kızıl Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla işleyişe ara verdiği ERMETAL Tekstil fabrikasında kurduğu ahşap evinde zaman geçiriyor. İnsanlığın zor bir dönemden geçtiği bugünlerde Kızıl, tekstil işinden önceki işi olan metalciliği ahşap zanaatkarlığı ile birleştirerek fabrikasındaki ahşap evinde zamanını değerlendiriyor. Fabrikasında oluşturduğu ahşap evde kurduğu atölyede eğitime yönelik bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Erdoğan Kızıl, Koronavirüs nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği dönemde bir video paylaşarak ahşap evini tanıttı.

1980 yılında metal işine başlayan Kızıl, 1996 yılında tekstil işine girdi. Merkezefendi Hacıeyüplü Mahallesi’nde bulunan ERMETAL Tekstil fabrikasında ahşap bir ev oluşturan ve buradaki atölyesinde ilk işi metal ve ahşabı birleştirerek zanaatkarlığına devam eden Kızıl Koronavirüs tedbirleri gereği ara verdiği işinde ailesiyle beraber izole bir hayat yaşadığı ahşap evde yaptığı çalışmaları ve amacını anlattı.

ATÖLYEDE NELER VAR NELER?

Zanaatkar Kızıl’ın, ahşap evde travertenlerden oluşturduğu atölyesinde ise yok yok. Ekmek ocağından tekerlekli metal mangala, ahşap taburelerden kuşevlerine, resim çerçevelerinden beşiğe, sandukadan ahşap çeşme ve su kuyusuna, oyuncaklardan su değirmeni maketine, çok sayıda eser mevcut.

ÖĞRENCİLERİ DAVET EDİYOR

Erdoğan Kızıl atölyeyi kurmasındaki amacının çocuklar olduğunu belirtti. Kızıl,”Çocuklarımıza analitik düşünmeye sevk etmek, çocuklarımızın dolu bir şekilde eğitim alması gerekiyor. Çocuklar hep teorik hem de pratik eğitim almalı. Bu atölye ile çocukların teknoloji bağımlılığının da önüne geçmeyi amaçladım. Öğrencilerin atölyeme gelmesini istiyorum. Onlar okul olarak geldiklerinde kuşyuvalarını onlara hediye ediyorum. Atölyemde satış yapmıyorum. Para almadım, almıyorum ve almayacağım. Burada bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirmeye çalışıyorum.”diye konuştu.

HABER:ORAL CAN TATAR

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ