Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Denizli’ye farklı bir eğitim anlayışı getiren okul:Özel Çocuk İşi Anaokulu

Özel Çocuk İşi Anaokulu’nun yeni binası açıldı.Merkezefendi İlçesi’nde açılan hizmet binasının mimarisinin yanı sıra okulun eğitim anlayışı ile de fark yaratacak okulun sahibi Rahmetli Milletvekili Kazım Arslan’ın kızı Nazife Demirkapı.

Denizli’ye farklı bir eğitim anlayışı getiren okul:Özel Çocuk İşi Anaokulu

 Açılışa Arslan ve Demirkapı ailelerinin yanı sıra Denizli  Valisi Hasan Karahan, Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi  Kaymakamı Dr Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  ünlü oyuncu Müjde Ar, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ercan Karakaş veliler ve çok sayıda konuk katıldı.

“Milli Eğitim Müfredatına bağlı kalarak, Montessori eğitim anlayışı Denizlililerin hizmetine ve beğenisine sunduğumuz okulumuzun yeni bina açılış töreninde sizlerle birlikte olmanın farklı heyecan ve gururu içindeyim” diyen okul kurucusu Nazife Demirkapı “Okulumuz,15 Eylül 2014 yılında,2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Denizli’yi Montessori eğitimi ile tanıştırmak adına ‘Erken Başarı Montessori Anaokulu’ olarak açılmış ve 4 yıl boyunca bu isim altında faaliyetlerine devam etmiştir.2018 Eylül ayından itibaren, kurumsallaşabilmek amacıyla, kendi markamız olan, Maria Montessori’nin ‘Oyun çocuğun işidir.’ Sözünden yola çıkarak okulumuzun ismini Çocuk İşi Anaokulu olarak değiştirdik ve yeni binamızda yeni ismimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Eğitimin en yaygın unsuru ve temeli toplumdur. Toplumun en küçük ama en temel yapı taşlarından biri olan ise çocuklarımız. Çünkü çocuklardır, ileride toplumun gelişmesini sağlayacak olan, ekonomik kalkınmayı destekleyecek, milli ve manevi değerlerimizi koruyup geliştirecek olan.Çalıştığımız kesim çok küçük, fakat yaptıkları işler çok büyük. Ve bizler onların yaptıkları işi her daim önemseyerek, onları yüreklendirerek, kendileri yapmaları için fırsat tanıyarak, kendilerine yetebilen bireyler yetiştiriyoruz. Çocuğa, yaşamının tüm alanlarında potansiyeline ulaşması için yardımcı oluyoruz.
Bunu yapmak elbette ki güçlü bir ekip işi. Okulumuz kısa sürede bir başarıya ulaştıysa, bu, benim yanımda her daim bana destek olan,işini sevgiyle yapan,benim ise her verdiğim sorumluluğu layığıyla yerine getiren kıymetli çalışma arkadaşlarımın olmasındandır.Hepsine tek tek gönülden teşekkür ediyorum.Başarı bir varış noktası değil, bir yolculuktur bunun son derece farkındayım. Bu yolculukta maddi ve manevi benden desteğini hiç esirgemeyen, beni her zaman yüreklendiren sevgili eşim, annem ve ağabeyime ne kadar teşekkür etsem az. Ve tabiî ki de en büyük teşekkür şu an aramızda olmayan canım babama… Kendisine en büyük şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada aramızda olmasını o kadar isterdim ki… Umarım bizi bir yerlerden izliyor, duyuyordur.Ve tabi ki bu güzel binayı yapıp, sizlerin hizmetine sunmamıza vesile olan bilgi mimarlık’a, aynı zamanda  bizlere inanıp, güvenen, en değerli varlıklarını, çocuklarını hiç şüphesiz bizlere teslim eden değerli velilerimize, bugün beni burada yalnız bırakmayan birbirinden değerli protokol üyelerimize, kilometrelerce uzaklardan gelip bizlere eşlik eden kıymetli eş,dost,akrabalarımıza,her birinize ayrı ayrı teşekkür eder, tekrar hoş geldiniz der ve saygı ve sevgilerimi  sunarım” dedi.

Açılışta konuşan protokol üyeleri Kazım Arslan’ın hayalinin gerçekleşmesinin önemine değinirken, yapılan yatırımın Denizli’ye eğitim alanında seviye atlatacak bir yatırım olduğuna vurguladılar.

Son olarak kürsüye çıkan Müjde Ar “Oğlumun askerliği için geldiğim Denizli’de tanıştığım bu aile ile gönül bağımız oluştu. Kazım Arslan bizler için büyük bir değer. Eminim ki bizi bir yerlerden görüyordur” diyerek gökyüzüne baktı. Davetlilerin duygu dolu anlar yaşadığı konuşmanın ardından açılış kurdelası topluca kesildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ