Anasayfa » Ana Manşet » Jandarma, Motosiklet Sürücülerine Eğitim Verecek

Jandarma, Motosiklet Sürücülerine Eğitim Verecek

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce yapılan kaza analizleri sonucunda motosiklet kazalarının Acıpayam, Çameli ve Serinhisar ilçelerinde yoğunlaştığı tespit edildi. Son beş yıl içerisinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına (1.024) motosiklet karışmıştı. Bu kazalarda (24) motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti, ölenlerin (13)’ü Acıpayam bölgesinden olduğu belirlendi.

Analiz sonuçlarını değerlendiren Denizli İl Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü, motosiklet kullanıcılarına yönelik eğitim semineri planlaması yaptı. (20) hafta ve (20) ders olarak planlanan proje, Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Şube Müdürlüğü ile ortak yürütülüyor.

Gençler Öncelikli

Meydana gelen motosiklet kazalarına karışan sürücülerin önemli bir kısmının 16-20 yaş aralığında olması nedeniyle lise öğrencileri ana hedef kitle olarak belirlendi. Önümüzdeki hafta başlayacak olan seminerlerde, güvenli yol sürüş kontrol sistemi platformu eğitim üyeleri eğitim verilecek.

Kazalar Önlenecek

Acıpayam, Çameli ve Serinhisar bölgesinde yaklaşık 10.000 motosiklet bulunmakta olup, 2000 sürücüye ulaşılması hedeflendi. Proje ile birlikte; kask takma oranının artırılması, motosikletlerin trafikte görünürlüğünün sağlanması, güvenli sürüş bilinci kazandırılması amaçlanmış, kazaların azaltılması ve kazalardaki ölüm-yaralanma oranlarının düşürülmesi hedeflendi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Şüpheli Araç Takibe Alındı, İçinden Litrelerce Kaçak İçki çıktı

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ...

Yeni İlçe Otogarı Çameli’ye çok yakıştı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilçelere kazandırdığı ...