Anasayfa » Ana Manşet » Jandarmadan Büyük Uyuşturucu Operasyonu

Jandarmadan Büyük Uyuşturucu Operasyonu

Denizli İl Jandarma Komutanlığı, uyuşturucu maddelere sıfır tolerans ilkesi ile uyuşturucu maddeler ile mücadele alanında başlatmış olduğu amansız mücadeleye hız kesmeden devam ediyor.

 Jandarma ekipleri liderliğini O.K. isimli şahsın yaptığı (26 kişiden oluşan) organize suç örgütünün denizli ili Bozkurt, Çardak, Honaz ilçe merkezi ve mahallelerinde halk arasında torbacı tabir edilen usulle uyuşturucu madde (eroin, uyuşturucu hap) ticareti yaptıkları, halk içerisinde fişek tabir edilen ve ortalama tanesi (0.2) gr. ağırlığında eroin, metamfetamin, esrar ve uyuşturucu hap satarak “uyuşturucu madde imal ve ticareti” suçunu  örgütlü  olarak işledikleri duyumunun alınması üzerine harekete geçti.

28 Adreste Eş Zamanlı

Yapılan araştırma, soruşturma ve istihbari çalışmalar neticesinde 27 Şubat günü saat 07.00’dan itibaren Denizli il merkezi, Bozkurt, Çardak Ve Honaz İlçeleri ile Afyonkarahisar ili Dazkırı İlçelesinde 28 adreste  eş zamanlı olarak operasyon icra edildi.

İcra edilen operasyon esnasında şüphelilerin üstlerinde, araçlarında, evlerinde, işyerlerinde ve eklentilerinde yapılan aramada, 31 gram eroin, 8 gram esrar, 84 adet suboxene hap, 1 adet hassas terazi, 8 adet uyuşturucu içiminde kullanılan aparat, 830 TL uyuşturucu satışından elde edilen para, 4 adet kurusıkı tabanca, 5 adet ruhsatsız av tüfeği, 29 adet değişik çaplarda fişek ile 1 adet kama ele geçirdi.

Ele geçirilen uyuşturucu ve malzemelere el konuldu. Operasyon kapsamında; 26 şüpheliden 2’si cezaevinde tutuklu, 23 şüpheli gözaltında, 1 şüphelinin ise yakalanması çalışmalarına devam edilmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu Operasyonunda 3 Kişi Gözaltına Alındı

Denizli’nin Çivril ilçesinde polis tarafından ...

DESOB Başkanı Turgut Devecioğlu’nun 15 Temmuz Mesajı

Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ...