Anasayfa » Ana Manşet » Mahir Akbaba,”Türkiye, Önemli Bir Kararın Eşiğinde”

Mahir Akbaba,”Türkiye, Önemli Bir Kararın Eşiğinde”

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Denizli Milletvekili Melike Basmacı, il yönetim kurulu üyeleri, partililerle birlikte Babadağ İlçesi’nin Kelleci, Bakırlı ve Yeniköy Mahallelerini ziyaret ettiler.

Ziyaret boyunca Babadağ İlçe Başkanı Mehmet Altınöz eşlik ettiği İl Başkanı Mahir Akbaba, Denizli Milletvekili Melike Basmacı vatandaşlarla bir araya gelmekten onur ve gurur duyduklarını belirttiler.

 

Akbaba” Artık ülkemiz her şeyi ithal eden bir konuma geldi. Soğanı ithal ediyoruz, domatesi ithal ediyoruz. Burası tekstiliyle ünlü bir ilçe. Neredeyse herkesin evin bodrumunda makineleriniz var. Sizin burada ürettiğiniz o bezleri bile biz ithal ediyoruz. Eskiden bunları bizim ülkemiz ihraç ederdi şimdi geldiğimiz konuma bakın. Tüm bunlar yetmezmiş gibi esnafımız, üreticimiz mağdur oluyor. Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyorlar. Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor. Orman köylülerimiz, sosyal güvenliğe ve emeklilik haklarına sahip olmaksızın çalışıyor. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor. Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor. Tek adam rejimi, sömürünün, hukuksuzluğun ve liyakatsizliğin en temel nedeni haline geliyor. Halkımızın karakteriyle bağdaşmayan tek parti devleti, milletimizin ortak aklını ve ortak vicdanını hiçe sayıyor. Milletimizin irade ve geleceğini ipotek altına almaya çalışıyor.

”Türkiye,Cumhuriyet Halk Partisine sahip”

Türkiye, bugün önemli bir kararın eşiğinde. Türkiye, bugün Yeniden Kurtuluş’un ve Yeniden Kuruluş’un eşiğinde. Şüphesiz bu vahim koşullar altında bile Aziz Milletimiz, kaderini tek bir kişiye, tek bir aileye, tek bir zümreye, tek bir parti devletine teslim etmeyecek kadar, basiret, cesaret ve adalet duygusuna sahiptir. Çünkü, Türkiye, yeni demokratik bir anayasayı halkımızla birlikte hayata geçirebilecek, Yıkılmış kamu kurumlarını ve yozlaşmış kadroları sil baştan inşa edebilecek; Geri kalmış ve bağımlı ekonomik düzenin yerine milli bir üretim ve bölüşüm sistemi kurabilecek; Yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle durabilecek; Hak, Hukuk ve Adalet için mücadele edebilecek bir partiye sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisine sahip.”dedi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

3 ilçede Uyuşturucu Operasyonu, 6 Tutuklama

Uyuşturucu maddelere sıfır tolerans ilkesi ...

Denizlispor Kaç Kombine Sattı ?

Denizlispor’da yeni sezon hazırlıkları sürerken, ...