Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Ayşe Sözeri yazdı: Farkındalıklarımızı keşfetmek

Ayşe Sözeri yazdı: Farkındalıklarımızı keşfetmek

‘’ Yaşamınızı öylesine yaşamaktansa, farkındalık katarak yaşayın.  Ayşe SÖZERİ’’

Her insanda bir potansiyel vardır ve önemli olan kişilerin bu potansiyelinin farkındalığını keşfetmesidir. Bu potansiyelini fark ederek ortaya çıkaran kişiler hep başarılı olmuştur.  Farkındalık demek, güçlü yönlerimiz, değerlerimiz, hedeflerimiz, vizyonumuz ve stratejimiz demektir.’’ Peki ben kimim? Ya da Kim olmak istiyorum? ‘’ Kendimize hiç bu soruları sorduk mu? Bu soruları yanıtlamak için kendi duygu, düşünce ve bedenimizi yargılamadan gözlemleyebilmeli ve değerlendirmeliyiz.

Sizlerle bir hikaye paylaşmak istiyorum. ‘’ Albert Einstein trendedir. Bütün ceplerini ve çantalarını araştırmasına rağmen biletini bulamaz. Bu arada kontrolör yaklaşır ve şöyle bir şeyler söyler: ‘ Dr. Einstein, sizi herkes tanır. Princeton’ un size başka bir tren bileti alacak parası olduğunu da biliyoruz. ‘ Einstein’ in yanıtı da şöyle olur: ‘benim endişem para değil. Bileti bulmak zorundayım; çünkü nereye gittiğimi unuttum. ‘’

Tıpkı Einstein gibi, para için değil, nereye gittiğimiz hakkında farkındalığımızı keşfedersek, para da zaten gelir.

Her zaman ne varsa onu gör, acele etme. Bir şeyi yanlış anlamaktansa anlamamak daha iyidir.    OSHO

Farkındalık, düşünce ve duygularımızla olan bağlarımızı gevşetmektir. Zaman zaman hepimiz endişe, korku, şüphe, üzüntü ve kaygı yaşayabiliriz. Bu duygularımız için yapabileceğimiz en iyi şey onları serbest bırakmaktır. Bu şekilde duygularımızdaki tüm olumsuz etkiler ortadan kalkmaya başlayacaktır. Zihnimiz geçmişe ve geleceğe yolculuk yaptığında ve bunun farkındalığını keşfettiğimizde şimdiye yani şu an’ a yönelmeliyiz. Çünkü şu anki deneyimlerimiz elimizden kaçar ve o anda var olmayan üzüntü, endişe, korku ve kaygılarla karşı karşıya kalırız.

Farkındalık, iyileşmenin ve değişmenin başlangıcıdır. Herhangi bir durumu değiştirmek için, zihnimizde gömülü olan kalıplarımızın farkında olmalıyız. Değişim demek, gelişim demektir.

 Eğer düşüncelerini düzene sokarsan, hayatında geri kalan her şey yerini bulur. Lao TZU

FARKINDALIK, inanç filtreleri doğrultusunda, gece-gündüz gördüğü hayallerle eşsiz bir hayat deneyimi yaratan zihni anlamaktır. İnançların sanal gerçekliğe nasıl yansıdıklarına dair bir fikrimiz olmazsa değişiklik yaratmanın imkanı olmaz.! Çünkü dünyayı, olduğu gibi değil önyargılarımızla algılarız. GERÇEK FARKINDALIK, YARGISIZ ALGILAMADIR.

Farkındalıklarımızı keşfettiğimizde yaşamımızda birçok şey değişecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ