Anasayfa » Ana Manşet » Merkezefendi’den Fırınlara Ramazan Denetimi

Merkezefendi’den Fırınlara Ramazan Denetimi

Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte özellikle halk sağlığını ilgilendiren gıda üretimi ve satışı yapan fırınlara yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Başkan Subaşıoğlu, “Vatandaşların aldığı Ramazan Pidelerinin daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda üretilmesi için gıda denetimlerini artırdık” dedi.

Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların, özellikle Ramazan ayını hijyenik ve güvenli bir şekilde geçirmeleri adına ilçe genelinde denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, ilçede bulunan 36 adet fırında sabahın erken saatlerinden itibaren denetim yapıyor. Kontrollerde, ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda denetimlerini sürdürüyor.

Gıda Denetimleri Arttı

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Günlük denetimlerin yanı sıra Ramazan ayında unlu mamul üretimi, gıda üretimi ve gıda satışı yapan işletmelerde denetimleri aralıksız sürdüreceğiz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler, fırın denetimlerinde ekmeklerin gramajından, üretim ve sağlığa uygunluk koşullarına kadar birçok alanda denetimler yapıyorlar. Vatandaşlarımızın fırınlardan yaptığı alışverişlerde ürünlerin daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda üretilmesi için gıda denetimlerini artırdık” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Çal Muhtarlarından Yardım Çağrısı

Çal’da yaşanan sağanak yağmur ve ...

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, seslendi

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin ...