Anasayfa » Ana Manşet » Merkezefendili Gençler Boğaz’dan Zeybek Oynayarak Geçti 

Merkezefendili Gençler Boğaz’dan Zeybek Oynayarak Geçti 

“Haydi Gençler İstanbul’a” projesi kapsamında İstanbul’a giden Merkezefendili gençler  İstanbul Boğaz Köprüsü’nün altından zeybek oynayarak geçti.

Merkezefendi Belediyesinin, bu yıl 3’ncüsünü düzenlediği ‘Haydi Gençler İstanbul’a projesi kapsamında Necla-Ergün Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İstanbul’u gezdi.

170 öğrenci, 12 öğretmenin katıldığı gezide öğrenciler üniversite tercihleri öncesi bazı üniversiteleri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Gezinin Keyfini Zeybekle Çıkardılar

İlk durak olarak Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret eden öğrenciler, sonra Panorama 1453 Müzesi’ni ve Merkezefendi Hazretlerinin Türbesi’ni ziyaret etti. Avrupa’da en iyi 10 tema park arasına giren Vialand Eğlence Merkezi’nde doyasıya eğlenen liseli gençler, boğaz turu yaparak Kız Kulesi’ni ziyaret etti.

Boğaz turunda tarihi ve güzellikleri görme fırsatı bulan gençler Boğaz’da düzenlenen tekne gezisinde müzik eşliğinde zeybek oynayarak gezinin keyfini çıkardı.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİNİN, BU YIL 3’NCÜSÜNÜ DÜZENLEDİĞİ ‘HAYDİ GENÇLER İSTANBUL’A PROJESİ KAPSAMINDA NECLA-ERGÜN ABALIOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İSTANBUL’U GEZDİ.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Balon Turunun Ardından Rüya Gibi Evlenme Teklifi

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde kız arkadaşı ...

Akbeyik Ailesinin Acı Günü

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Personel Daire ...