Anasayfa » Ana Manşet » Mühendis Gözüyle’nin Bu haftaki Konusu ‘Deprem ve Yapı sektörü’ Oldu

Mühendis Gözüyle’nin Bu haftaki Konusu ‘Deprem ve Yapı sektörü’ Oldu

Pamukkale Tv ekranlarında her hafta farklı konu ve konukları ile seyircilerle buluşan Mühendis Gözüyle programının bu haftaki konusu ‘Deprem ve Yapı sektörü’ oldu. Düzce depreminin 18. yılında Fatih Yaşa’nın konuğu Prof. Dr. Şevket Murat Şenel oldu.

Her hafta ilgiyle izlenen Mühendis Gözüyle programında bu hafta ‘Deprem ve Yapı sektörü’ yatırıldı. Program Fatih Yaşa Düzce depreminin 18. yılında Prof. Dr. Şevket Murat Şenel’e Türkiye’nin deprem riskini sorması ile başladı.

”Denizli önemli bir deprem merkezi”

Prof. Dr. Şevket Murat Şenel;”18 yıl önce 17 Ağustos ve 19 Kasım depremleri meydana geldi. Bu depremler için yüzyılın felaketi adı verilmişti. Bir deprem düşününki Eskişehir ve İstanbul’da da etkili olsun bu kadar büyük bir alanda gerçekleşti. Bizden çok şey alıp götürdü. Büyük depremler herzaman Türkiye’de olmuştur. Bizim depremden kaçma şansı olabilir, ama bizi değilse çocuklarımızı yakalayacak. Denizli’de önemli bir deprem merkezi, insanların buralardan göç etmesinde deprem önemli bir faktör.”dedi.

”Burada bir suç ortaklığı var”

Fatih Yaşa’nın depreme karşı önlemlerde neyi yanlış yapıyoruz? sorusuna Prof. Dr. Şevket Murat Şenel;” Bir yanlış aramak, bizi günah keçisi aramaya götürüyor. Burada bir tek suç ve suçlu yok, bir suç ortaklığı var. Herkesin kendi evinin önünü süpürmesi gerek bir durum. İyi mühendislik hizmeti alınması gereken bir durum. Neden iyi mühendislik eğitimi verilmemesi bunu engelliyor.”dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu Operasyonunda 3 Kişi Gözaltına Alındı

Denizli’nin Çivril ilçesinde polis tarafından ...

DESOB Başkanı Turgut Devecioğlu’nun 15 Temmuz Mesajı

Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları ...