Anasayfa » Ana Manşet » Mustafa Amca,70 Yıldır Her Gün Yazdı

Mustafa Amca,70 Yıldır Her Gün Yazdı

Tavas’ta yaşayan Mustafa Üzerek, 70 yıldır tuttuğu günlükte Günü gününe ölenler, doğanlar, hava durumu ve güne dair önemli her şeyi bir defterde topladı.

Denizli’nin Tavas ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Mustafa Üzerek, yarım asrı geçik bir zaman diliminden bu yana günlük tutuyor. İlçeye bağlı Hırka Mahallesi’nde doğan Üzerek, askere gidip geldikten sonra başladığı günlük yazma işinde 70 yılını geride bıraktı. Günü gününe her şeyi tuttuğu günlüğe yazan Mustafa amca, çevresindeki 70 yıllık geçmişe ışık tutuyor.

”Benim için vazgeçilmez”

Ölenleri, doğanları, hava durumunu ve önemli olayları kısacası bir günde ne yaşadıysa onu kısa kısa notlarla günlüğüne ekleyen Üzerek, bu sayede gençlere de örnek oluyor. 70 yıllık günlük sayfasının şimdiye kadar bir çok kişinin yardımına koştuğunu aktaran Üzerek, “Bu benim için bir vazgeçilmez hale geldi. Her şeyi buraya yazıyorum. Yazıyorum ki gelecek nesiller ne yaptığımızı bilsin. Neler yaşadığımızı bilsin. Günlük tutmak çok özel bir iş. Bu sayede unutulan anılarımızı hatırlıyoruz. Bazen itlafa düştüğümüz konuları da bu sayede çözüyoruz” dedi.

KAYNAK:denizli24haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

EVTEKS’te 2. Gün, Denizlili Firmalar İlgiden Memnun

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı ...

Başkan Filiz ‘İmar Barışı’ Düzenlemesini Değerlendirdi

AK Parti Denizli İl Başkanı ...