Anasayfa » Ana Manşet » Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü Denizli’ye Geldi

Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü Denizli’ye Geldi

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesinin banisi, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, proje kapsamında yazar okumalarına katılan öğrenci ve danışman öğretmenlerle proje hakkında bilgi alış-verişinde bulunmak üzere Denizli’ye geldi.

Ziyaret kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ile beraberindeki YÖK Eski Üyelerinden Durmuş Günay’ı 22. Dönem Denizli Milletvekili Salih Erdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz karşıladı.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ve YÖK Eski Üyelerinden Durmuş Günay’a Denizli ili eğitimi hakkında genel bilgilendirmelerde bulundu. İlimize yaptıkları ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konferans Verecek

Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ilimizdeki programı kapsamında Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde bulunan okullarda proje kapsamında yazar okumasında bulunan 9 ve 10. sınıf öğrencileri ve danışman öğretmenleri ile Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda biraya gelecek.

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırarak, kültürel yönden gelişmelerini sağlamak ve aynı zamanda çalışkan, doğru, sadakatli, kendine güvenen, irade sahibi, önceliklerini doğru belirleyen, ilkeli ve tutarlı olabilen, mensup olduğu aileyi önemseyen bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

2 Yıldır Uygulanıyor

Aynı zamanda milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, kültürümüze önemli katkıları olan şair ve yazarların eserlerini öğrencilere okutmak, okudukları eserlerin değerlendirmelerini sağlamak, okunan eserlerin kendilerinde meydana getirdiği tesirleri yazıyla anlatmalarına imkan tanımak ve bu faaliyetlerle ilgili çeşitli panel, yarışma, seminer vb. etkinlikler yapılmasını sağlayarak güvenlerinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere iki yıldır “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi uygulanıyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizlispor Kaç Kombine Sattı ?

Denizlispor’da yeni sezon hazırlıkları sürerken, ...

Yavru köpek inşaatın 3. katında asılı bulundu

 Denizli’de yavru bir köpek inşaatın ...