Anasayfa » Ana Manşet » 32. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Kortej Yürüyüşü İle Başladı

32. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali Kortej Yürüyüşü İle Başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 32. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, kortej yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşe; Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Gökoğlan, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, yerli- yabancı 24 tiyatro grubu ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu yıl 32.’si düzenlenen festivalden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Vekili Ali Değirmenci, “32 yıldır herhalde dünyada bizim kadar uzun soluklu başka tiyatro festivali yapan ülke yoktur diye düşünüyoruz. Bu gurur Denizli’mizin, bu gurur hepimizin. Hepimize hayırlı olsun. Tabi tiyatro hayatın aslı. Geçmişimizde yaşadığımız tarihimiz, destanlarımız, bugün yaşadığımız güzelliklerimiz, acılarımız, hüzünlerimiz. Hayatta ne varsa tiyatroda onları görüyoruz. Aynaya baktığımızda ne görüyorsak aslında tiyatroda bize onları gösteriyor. 2 hafta boyunca şehrimiz tiyatroya doyacak. Şehrimiz kültür ve sanatla bir kere daha buluşmuş olacak. 50 yakın gösterimiz olacak. Sanatçılarımızın atölye çalışmaları, sokak gösterileri, tiyatro sunumlarımız, Biliyorsunuz, Denizli’miz artık 4 yıldır büyükşehir statüsünde. Dolayısı ile ilçelerimizde de tiyatro festivali yapılacak. Klasik belediyeciliğimizin yanında kültürümüze, sanatımıza da sahip çıkıyoruz ve istiyoruz ki; Denizli tiyatro başkenti olarak anılsın. Bu haklı gururu sizlerle daha ileriye götürebilmek için çok çalışıp, daha çok gayret edelim” dedi.

Denizli Valiliği önünden başlayan kortej yürüyüşü, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda son buldu. Yürüyüş, Denizlili vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ile izlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde festivale katılan grup, “15 Temmuz Şehitleri” adlı tiyatro oyununu sergiledi. Oyun, izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Erdoğan Yerli ve Milli Şirketi İşaret Etti.. Hisseleri Yükselişe Geçti

Vestel Elektronik hisseleri, Cumhurbaşkanı Tayyip ...

Okullar Ders Zilinin Çalmasına Hazır

2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 ...