Anasayfa » Ana Manşet » 33 STK Cumhur İttifakı’nı Seçti

33 STK Cumhur İttifakı’nı Seçti

Denizli Sivil Toplum Platformu, ilk açıklamasını 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi üzerine yaptı.

AK Parti’nin seçim sloganlarının kullanıldığı basın açıklamasında, “Bir tek oyun bile çok değerli” vurgusu yapıldı.Denizli Sivil Toplum Platformu, 24 Haziran 2018 tarihide yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimi ile ilgili basın toplantısı yaptı. Platform sözcüsü Kadir Erken tarafından okunan basın açıklamasında sivil toplum kuruluşlarının insanların tek tek yapamadıklarının beraber el birliği ile yapma çabası, birliktelik, gönüllülük ve dayanışma olduğunu vurgusu yapıldı.

“Yerel ulusal ve uluslar arası alanda faaliyet gösteren Denizli’deki sivil toplum kuruluşları olarak Denizli Sivil Toplum Platformunu oluşturduk” diyen Erken, “Denizli’de başlatmış olduğumuz ilk defa bu kadar geniş ve çeşitli STK’ların bir araya gelerek oluşturduğu bu platformun diğer konularda olduğu gibi Türkiye’ye örnek teşkil edeceği inancındayız” dedi.

“BİR TEK OY BİLE ÖNEMLİ”

24 Haziran’da yapılacak seçime dikkat çeken Erken, “Millet ve ümmet olarak hayat memat meselesi olan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimi arifesindeyiz. Sonuçları itibari ile ülkemiz kadar tüm dünyayı Alem-i İslam’ı derinden etkileyecek bir özelliğe sahip olan bu seçimde ülkemiz aleyhine ittifak eden çevreler, Türkiye’nin yeniden dirilişini ve yükselişini engellemek için her yolu ve yöntemi deniyor. Görünürde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsını hakikatte ise bu aziz milletin umudunu hedef alıyorlar. Bir tek oyun bile çok değerli olduğunu unutmadan oyumuzu kullanacağız” dedi.

VAKİT DENİZLİ VAKTİ

Bu seçimin sadece bir siyasi tercih olmadığını anlatan Erken, “Milletin ve ümmetin selameti söz konusu olan bir meselede fikir beyan etmek, siyaset değil hakikatın müdafaasıdır. Öyle vakitler oluyor ki, o anda tarafsız kalmak, muhalif diğer şıkları tercih etmekle eşdeğerdir. Bunun için Vakit Birlik Vakti, Vakit Denizli Vakti, Vakit cumhur İttifakı Vakti diyoruz. Denizli Sivil Toplum Platformu olarak bizler bu kritik seçimde basit ve şahsi hesaplarla hareket etmenin veya  tereddütlü kalmanın getireceği maddi ve manevi sonuçların farkındayız. Milletimiz adına önemli ve yararlı bir adım olarak ilk defa uygulanacak cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Cumhurbaşkanının güçlü, hızlı, uyumlu çalışan bir meclis çoğunluğu ile desteklenmesi zaruridir” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Pamukkale’de Bayram Erken Başladı

Pamukkale Belediyesi’nin yaz boyunca ilçe ...

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den “Büyük Kongre” Değerlendirmesi

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin ...