ALTIN 242,2675
DOLAR 6,2531
EURO 7,3014
BITCOIN $6.346
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Denizli 32°C
Az Bulutlu

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Uslu’nun Mesajı

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Uslu’nun Mesajı
Abdulkadir Uslu

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Uslu

Değerli Sanayicilerimiz,

Günümüzde toplumların gelişmişlik sıralamasındaki yerleri belirlenirken; esas olarak ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmişlik düzeyleri ölçü alınmaktadır.

Ekonomik gelişmişliğin temel ölçütü “Sanayi Üretim gücü ve Yeteneği” olarak kabul görmektedir.

Sanayi üretiminin dünya pazarlarında rekabet edebilir miktar, kalite ve verimlikte olması esastır. Bu durumun oluşmasında sanayi üretiminin bütün girdilerinin özenle seçilmesi, geliştirilmesi, rekabet ortamına hazırlanması ön koşuldur. Verimlilik artışları gözetilirken sanayilerin kuruluş yer seçimleri ile tüm üretim ve pazarlama faktörlerinin optimize edilmesi gerekmektedir.

Ülkemizin en önemli sorunu istihdam, dolayısıyla işsizliktir. Bu sorun ülkemizin en başta refahını, sosyal ve ekonomik gelişimini yakından ilgilendirmektedir.

Denizli OSB’nin kuruluşundan bu yana geçen süreçte, işsizlik sorununa çözüm olmaya, büyümeye ve üretkenlik hedeflerine ulaşmak için, bölgemiz güçlü ekonomisi ile sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Yönetim olarak, bölgesel ekonomik performansın rekabetçi üstünlüğünü belirleyen ana etkenlerden en önemlisinin teknolojik gelişme olduğunun bilincinde olan yönetim kurulumuz, bölgemizde yeni teknolojilerin ekonomik gelişmeye yön veren gücünü sanayicimize yansıtmak için, teknolojiye bağlı olarak yapılacak yenilikler ile bölgesel ekonomik performansı geliştiren bölge stratejileri uygulamaktayız.

“Firmalarımıza Katkı Sağlamaktayız”

Bununla beraber, ekonomik performansın başlıca kaynaklarından sayılan yeni teknolojilerden bölge firmalarımızın her zaman gerektiği gibi yararlanmaları için, kesintisiz altyapı destek hizmetleri, iş geliştirme ve teknoloji yönetimi destek hizmetleri, eğitim organizasyon, proje ve fikir geliştirme hizmetleri gibi çalışmaları düzenleyerek, firmalarımızın yeteneklerini geliştirecek biçimde, ilgili teknolojilerin öğrenilmesi ve kazanılması ve sonrasında ise kazanımın ihracata yönelik olarak ticari başarıya dönüştürülmesi için bölgesel stratejiler geliştirmelidir.

İş kazalarından, iş güvenliğinden ve meslek hastalıklarına kadar birçok konuda bölgemizde faaliyet gösteren firmaların, çalışan ve yetkilileri için eğitimler düzenlemekte ve böylelikle bilinçli bir üretim için firmalarımıza katkı sağlamaktayız.

Bölgemizin tüm birimleri ise, yukarıda bahsettiğimiz yapıların desteklenmesi ve kurulması için kurumsallaşmış yapıları ile faaliyetlerini devam ettirmekte olup, sanayicilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için aralıksız çalışmaktadır.

Hedefimiz; Denizli OSB olarak tüm altyapı ihtiyaçlarını tamamlamış, üstün niteliklerde, düşük maliyetlerle imalât yapabilen, rekabet gücü gelişmiş, ortak hareket becerisi edinmiş, üniversite sanayi işbirliğinden kurumsal olarak yararlanabilme bilgi ve becerisine erişmiş, üretim teknolojilerinde dünyayı izleyebilen daha rekabetçi bir sanayi bölgesi olmaktır.

Abdulkadir Uslu 

Denizli OSB

Yönetim Kurulu Başkanı 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.