Anasayfa » Ana Manşet » AK Parti Grup Başkanı Bostancı’dan Son Dakika ’28 Gün Askerlik’ Açıklaması

AK Parti Grup Başkanı Bostancı’dan Son Dakika ’28 Gün Askerlik’ Açıklaması

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Bedelli askerlikte getirilen 28 gün askerlik ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Son günlerde gündemden hiç düşmeyen Bedelli Askerlğin şartları tartışılmaya devam ediyor. Son olarak 28 günlük askerlik yapılması maddesi tartılmaya konu olmuştu. Bu tartışmalar üzerine AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı açıklama yaptı. Bostancı, “Bu bedellinin öncekilerden farkı, 28 gün askerlik eğitimi olması. Bu eğitimi de askeri eğitim olarak değil, daha çok teorik eğitim olarak görmek gerekir. 28 günlük eğitim sürecinde; askeriye, toplumsal hayat, Türkiye’nin jeopolitiği, tarihi ve geleceği konusunda yetkin hocalar dersler verecek” dedi.

‘Askeri Eğitim değil’

Naci Bostancı, bu bedellinin öncekilerden farkının, 28 gün askerlik eğitimi olduğunu söyleyerek “Bu eğitimi askeri eğitim olarak değil, daha çok teorik eğitim olarak görmek gerekir. Çünkü, askeriyeyi, askerlikten uzak bir şekilde sadece para verilerek geçilen bir aşama olarak görmüyoruz.” dedi. 28 günlük eğitim sürecinde; askeriye, toplumsal hayat, Türkiye’nin jeopolitiği, tarihi ve geleceği konusunda yetkin hocaların dersler vereceğini belirten AK Parti Grup Başkanı Bostancı, 1 milyon 324 bin kişinin bedelli kapsamına girdiğini ifade etti. Genellikle kapsama girenlerin üçte bire yakınının başvurduğuna değinen Bostancı, öyle olması durumunda 400 bin civarında müracaat beklediklerini dile getirdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...