Anasayfa » Ana Manşet » Alperenlerden Sert Tepki

Alperenlerden Sert Tepki

Denizli Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Delikliçınar 15 Temmuz şehitleri meydanında Filistin ve Kudüs olayların nedeniyle bir basın açıklamasında bulundu.

 

Denizli Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanı Yasin Yolcu yaptığı açıklamasında , “İşgalci İsrail’in 15 Mayıs 1948 tarihinde Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinli kardeşlerimize yaptığı zorunlu göç, yağma ve katliamlarının simgesi olan Nekbe’nin 70.yılında hala Müslüman ülkelerin bu olaylara sessiz ve seyirci kalması, halihazırda masum ,

silahsız Filistin halkının genç , yaşlı , çocuk ve kadın demeden öldürülmeye devam etmesi şüphesiz 21.yüzyılın en büyük barbarlıklarından ve trajedilerinden birisi belki de en önemlisidir. Filistin davası; şuur inanç ve tarihe sadakat ile yazılacak Ümmed-i Muhhamed’in Kıble davasıdır. Filistinli kardeşlerimizin onlarca yıldan beri yapmış oldukları hak mücadeleleri, sonuçsuz kalmış ve sonuç alamadıkları gibi aynı zamanda toprakları ve canları her geçen gün artarak yanmaya devam etmektedir. Şu unutmamalıdır ki Filistin İslam dünyasının gönül coğrafyasından birisidir. Her fırsatta barış söylemlerini yenileyen Filistinli kardeşlerimiz adeta cezalandırılmakta ve terör devleti olan İsrail ve yandaşları barışa karşı durarak maalesefki tüm dünya tarafından adeta ödüllendirilmektedir. Filistinli kardeşlerimizin vermiş olduğu hak mücadelesinde her zaman Alperenler olarak yanında olduğumuzu ve olmaya da devam edeceğimizi herkesin bilmesini isteriz. Birleşmiş Milletlerin “ evlerine geri dönmeyi ve komşularıyla huzur içinde yaşamayı arzulayan mültecilerin, mümkün olan en yakın zamanda bu arzularını gerçekleştirmelerine izin verilmeli ve geri dönmemeye karar verenlerin arazileri için tazminat ödenmeli” şeklindeki 194 sayılı kararını ise terör devleti İsrail reddediyor ve katil işbirlikçileri de bu kararın hiçe sayılmasında destekçi rolünü her geçen gün daha büyük bir şekilde destekliyor. Bu süreçte , İsrail ve yandaşları bu tavrından derhal vazgeçerek, Doğu Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak tanımalıdır. Avrupa ülkeleri ve Filistin’i devlet olarak tanımayan ülkelerinde biran önce yaptıkları yanlışlıktan vazgeçerek , Filistin’i tanıma kararı almaları bu toprakların gerçek sahibi olan Filistinli kardeşlerimiz için alınan en doğru ve adaletli karar olacaktır”ifadelerini kullandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Erdoğan Yerli ve Milli Şirketi İşaret Etti.. Hisseleri Yükselişe Geçti

Vestel Elektronik hisseleri, Cumhurbaşkanı Tayyip ...

Okullar Ders Zilinin Çalmasına Hazır

2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 ...