Anasayfa » Ana Manşet » Belediye Başkanına Dava Açıldı

Belediye Başkanına Dava Açıldı

Çivril Belediyesi’ne ait Kum ocağında yaşanan kurşunlama olayı ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Kum Ocağı müdürü Bayram Demirhan’ın şikayetçi olduğu davada 3 isim hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefetten dava açıldı.

Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Kum Ocağı Müdürü Bayram Demirhan’ın davacı, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven müşteki şüpheli, şoförü Ercüment Yazıcı ise şüpheli olarak yer aldı.

19 Mart günü yaşanan kurşunlama olayı ile ilgili olarak yürütülen soruşturmasını tamamlayan Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili olarak iddianamesini hazırlayarak olayda şüpheli olarak yer alan şoför Ercüment Yazıcı ve Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven’in de yargılanmasını ve cezalandırmasını istedi.

İddianame şu şekilde

Hazırlanan iddianamede belediye görevlilerinin olay yerini gören kameraların arızalı olduğu belirtmesine rağmen Adli Bilişim uzmanı tarafından yapılan incelemesinde cihazda herhangi bir arıza ve hasarın olmadığı cihazın olaydan üç gün önce kapatıldığı ve olay günü kayıt yapamadığı belirtilerek, şüphelilerin suçtan kurtulmaya yönelik beyanda bulunduğu, müşteki beyanı, tanık beyanı ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde şüphelilerin üzerine atılı suçu işlemiş olduğu kamu davası açmak için yeterli şüphenin bulunduğu anlaşıldığından; “Şüphelilerin kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olrak belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına Karar Verilmesi, şüphelilerin eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince yargılamasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi Kamu Adına Talep ve İddia olunur” denildi.

 Şüpheliler Gürcan Güven, Ercüment Yazıcı ve Serdal Sarıdaş 6136 Sayılı Kanuna ‘Ruhsatsız silah, bıçak veya mermi bulundurma, satın alma veya taşıma Muhalefet Suçu’ ile yargılanacak.

3 El Ateş

Edinilen bilgilerde göre; 19 Mart tarihinde Çivril Belediyesi’ne ait kum ocağında tesisin müdürü Bayram Demirhan’ın ofisine giden S.S., sokak köpeklerine bakılmamasını bahane ederek tartışma çıkardı. Silahıyla odada rastgele 3 el ateş eden S.S. kayıplara karışmış, 2 gün sonra Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yakalanmıştı.

Kaynak: Yeşil Çivril

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Erdoğan Yerli ve Milli Şirketi İşaret Etti.. Hisseleri Yükselişe Geçti

Vestel Elektronik hisseleri, Cumhurbaşkanı Tayyip ...

Okullar Ders Zilinin Çalmasına Hazır

2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 ...