Son Dakika
Anasayfa » Ana Manşet » Buldan Belediyesi Yetkililere Seslendi

Buldan Belediyesi Yetkililere Seslendi

Buldan Belediyesi bugün yaptığı sosyal medya paylaşımında Kestane Deresi’nde boşa akan su için yetkililere çağrıda bulundu.

Buldan Belediyesi resmi sosyal medya hesabından ilçede bulanan Kestane Deresi’nin videosunu paylaştı. Paylaşımda Kestane Deresi’nden boşa akan suyun ilerki yıllarda su sıkıntısı yaşanmaması için bir an önce barajda toplanması gerektiği belirtildi.

Su Sıkıntısı Yaşamamak İçin

Buldan Belediyesi videonun üzerinde şu sözleri paylaştı;”Su akar biz bakarız olmasın istiyoruz. Gelecek yıllarda su sıkıntısı çekmemek, evlerimizdeki musluklardan su yerine fısss sesi gelmemesi için Dağderesi barajı’nın bir an önce yapılıp, bu suların o barajda toplanması, arıtma tesisi ile de arıtılıp Buldan’ın su sorununun uzun yıllar için kesin bir şekilde çözülmesi gerekiyor.
Not: Bu yıl kar yağmadığı, yağmurun da fazla olmadığı bir kış geçirmemize rağmen Kestane Deresi’nde bugün için 200’lük boruyu dolduracak şekilde su akmakta.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizli’de çıkan yangında genç fidanlar yandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde genç fidanların bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın karadan ve havadan yapılan müdahalelerle söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Pamukkale ilçesi Akköy Mahallesi’nde bulunan genç fidanların bulunduğu ağaçlık alanda henü...

Büyükşehir 16 Ağustos’ta Pamukkale’nin Mahallesinde Su Kesintisi Uygulayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel ...