Anasayfa » Ana Manşet » Cahit Özkan, Dış Güçlerin Saldırıya Geçtiğini Vurguladı

Cahit Özkan, Dış Güçlerin Saldırıya Geçtiğini Vurguladı

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan katıldığı bir televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Son günlerde özellikle dış güçlerin 24 Haziranda zaferle ayrılacaklarını bildikleri için top yekün saldırıya geçtiklerini ifade eden Özkan: “İnancımıza, tarihimize saldırarak hayat damarlarımızı kesmeye çalışıyorlar. Ekonomimizi hedef alarak bizi bocalatmanın hesabını yapıyorlar. Bölgemizdeki tüm insani sorunları tek başına ülkemize yıkarak, ağır bir imtihana tabi tutuyorlar.  Bununla beraber kendi ülkelerine, kendi milletlerine zarar vermek için, iplerini başkalarının ellerine teslim edenlerin foyaları birer birer ortaya dökülüyor.” Dedi.

Milletvekili Özkan’ın konuşmasından satır başları şöyleydi:

MAĞDUR KARDEŞLERİMİZE KUCAK AÇTIK

Hamdolsun bölgemizde sıkıntıya düştüğü için ülkemize sığınan herkese kucak açacak, onları barındıracak imkana sahibiz. Bu durum bizim geleneğimizde ve inancımızda var. Biz elimizdeki bir tas çorbayı, evet bir muhtaçla paylaşmayı bilen milletiz, öyle bir gelenekten geliyoruz. Bugün Suriyelilerle birlikte onlarca farklı ülkeden 3 milyonu aşkın mağdurla ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. Ekonomimizin çarkları bir kapıyı kapatan Allah, bir başkasını açar inancına uygun şekilde ortaya çıkan yeni imkânlar, yeni fırsatlar sayesinde herhangi bir kırılmaya uğramadan işlemeye devam ediyor.

RABİAMIZ GURUR KAYNAĞIMIZDIR

Bizler bizimle gönül birliği eden tüm insanları kardeş kabul ediyoruz. Bizden kabul ediyoruz. Tek millet diyoruz, tek bayrak diyoruz, tek vatan diyoruz, tek devlet diyoruz; bizim Rabia’mız bu, bunu başaracağız. Ve bunların üzerinde yükselen bir Türkiye akamete uğramamalı, bunlar bizim gurur kaynaklarımız olacak. Yakın zamanda inşallah dünyanın en büyük havalimanına Türkiye sahip olacak. İstanbul’da işte en büyük havalimanını açtığımız zaman siz Türkiye’nin nasıl sıçradığını görün.

MİLLETİMİZİN REFAHINI ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

24 Hazirandan sonra 80 milyon vatandaşımızın tamamının refahını yükseltmeye yönelik yatırımlara ağırlık vermeye devam edeceğiz. Üretimi, istihdama, ihracata yönelik her adımı, her çalışmayı daha çok destekleyeceğiz. Terör örgütlerine ve dış tehditlere rağmen güvenliğimizi en üst düzeyde sağlayacak, caydırıcılık kabiliyeti yüksek çalışmaları hızla sonuçlandıracağız. Yalan ve fitne çarkı durmaksızın dönse de, Türkiye aksakallı dedelerimizin, ak saçlı ninelerimizin gözyaşları eşliğindeki duaları sayesinde dimdik ayakta durmaya devam edecektir, hiç endişeniz olmasın.

ÖNCE ALLAH’A SONRA MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ

Biz önce Allah’a, sonra milletimize güveniyoruz. Sırtını terör örgütüne yaslayanların, sırtını şu veya bu devlete dayayanların asla anlamadıkları ve anlayamayacakları bir şey varsa, o da milletimizin zorluklar karşısında neler yapabileceğidir. Birinci Dünya Savaşı’nda bunu anlayamayanlar 3-4 milyon kişilik ordularıyla bizi boğmaya çalıştılar, fakat son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna vesile oldular. Şimdi de inşallah hep birlikte yeni Türkiye’nin inşası sürecindeyiz. Önümüzü kesmek için kurdukları tuzaklar inşallah önümüze yeni ve daha büyük yollar çıkartacaktır.  24 Haziran ülkemiz için dönüm noktası olacaktır.

2023 HEDEFLERİMİZE ULAŞMA KONUSUNDA KARARLIYIZ

Biz her durumda şunu belirtiyoruz ki; 2023 hedeflerimize inşallah ulaşma konusundaki kararlılığımızda en küçük bir eksilme, en küçük bir gerileme söz konusu değildir. 2002 yılı Türkiye’sine bakan birinin, bugünkü Türkiye’yi hayal dahi etmesi mümkün değildi. Bugün 2023 hedeflerimize ulaşma konusunda çok daha fazla ümitvar olmamızı sağlayacak bir yerde bulunuyoruz, bunu da özellikle bilmenizi istiyorum. Biz gelişen, hep ileriyi hedefleyen bir Türkiye’nin hayalil ile başladık bu yola. Ve milletimizle birlikte hamdolsun bu yolda emin adımlarla yürüyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...