Anasayfa » Ana Manşet » Çapar’dan Bekilli Belediye Başkanı’na Suç Duyurusu

Çapar’dan Bekilli Belediye Başkanı’na Suç Duyurusu

Bekir Çapar Bekilli’de Çoğaşlı Mahallesi’ndeki Atatürk parkının isminin belediye meclisinde görüşülmeden değiştiğini ileri sürerek Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa’ya suç duyurusunda bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Eski Üyesi Bekir Çapar, CHP’li Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa hakkında suç duyurusunda bulundu. Çapar Belediye Başkanı Başkafa hakkıdna görevi kötüye kullanmak, nüfusu suistimal etmek, Atatürk’ü koruma konunu ihlalden ve Atatürk’ün manevi şahsiyetini rencide ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Meclis bu parka Atatürk adını vermiştir

Suç duyurusunun ardından Deda Haber’e açıklamada bulunan Çapar, parkın ve meydanın isminin Belediye Meclisi tarafından Atatürk Parkı olmasının karar verdildiğinin altını çizdi. Çapar, “belediye kanununa göre park, cadde ve meydan isimleri meclis kararıyla verilir. Meclis bu parka Atatürk adını vermiştir. Başkan ise bu kararı yok sayarak parkın ismini kendi isteği ile değiştirmiştir. Soruyorum Başkan hangi maddi ya da manevi çıkarı göz önüne alarak tarihi, sosyal, akademik, idari, edebi ya da sanatsal özelliği bulunmayanbir kişinin ismini Atarürk’ün resminin ve isminin üstüne saygısızca yazdırmıştır? Bu olay izahatten varestedir. Akla ve izana aykırıdır ve bu ayıp derhal temizlenmelidir.

Başkanın görevi meclis kararlarını uygulamaktır. Meclis kararlarını değiştirip keyfi bir kararla tasarrufta bulunamaz. Meclise saygısızlık edemez. Şikayetim devam etmektedir. Belediyeye resmi bir bağış söz konusu da değildir. Meydan ve caddelere park ve sokaklara isim verilecekse bunları kurallara uygun olması gerekir. Kimse Nasrettin Hoca misali parayı veren düdüğü çalar diyemez. Bu konu maddidir, Manevi değil. Ayrıca bu durumun izahı Türkçe sözlükte yoktur” dedi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yenicekent’te Coşku Dolu Gece

23.”üncü Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve ...

Denizli’de Yangın

Denizli’de samanlıkta çıkan yangın köylülerin ...