Anasayfa » Ana Manşet » Çardak OSB Meslek Yüksek Okulu’nu Yakından İncelediler

Çardak OSB Meslek Yüksek Okulu’nu Yakından İncelediler

Çardak OSB Meslek Yüksek Okulu için bir adım daha atıldı. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın, Çardak OSB Meslek Yüksek Okulunun gelişmelerini yakından inceledi. Rektör Bağ’ın katılımıyla Meslek Yüksek Okulunun tabelası asıldı. 

Çardak’ta hayata geçirilmesine çok az kalan OSB Meslek Yüksek Okulu hakkında, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ incelemelerde bulundu. OSB Meslek Yüksek Okulunu yakından inceleyen Rektör Bağ, son gelişmeler hakkında Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve OSB Bölge Müdürü Doç. Dr. Selami Kesler’den bilgi aldı ve bazı açıklamalarda bulundu.

Rektör Bağ, “Başkanımız Çardak’ta Meslek Yüksek Okulunu istediklerini belirttiler. Bizde bu bölgede belli yeterliliklerin sağlandığını gördük ve YÖK’ün de onayıyla gerekli girişimlerde bulunduk. Çardak’a Meslek Yüksek Okulunu açtık fakat bu Meslek Yüksek Okulu diğerlerinden biraz farklı. Devletimiz son zamanda milli kalkınmayı sağlayacak şekilde politikalar belirlemesiyle de birlikte Organize Sanayi Bölgelerinde Meslek Yüksek Okulu açma projesine destek oluyor. Bizde bunu Çardak’ta hayata geçiriyoruz. Bu da ayrı bir mutluluk, gurur verici yönü. OSB Meslek Yüksek Okulu Özellikle bölgenin dokusuna uygun bir Yüksek Okul olacak. İlçenin gelişimine hem kültürel anlamda hem de bölgede kurulacak olan sanayi bölgesi şirketlerine büyük oranda katkı sağlayacak. Katkılarından dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ülkemize, İlçemize, Üniversitemize hayırlı olsun.” dedi.

“Hayalden Öteye Geçemeyen Hayata Geçiriliyor”

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, “Yıllardır özlenen beklenen, hayalden öteye geçemeyen Meslek Yüksek Okulumuz hayata geçiriliyor. Bunda öncelikle Rektörümüz Hüseyin Bağ’a teşekkür ediyorum. Her şeyin bir kuluçka süresi vardır. Bu oluşum sürecinden sonra Okulumuza Müdürümüz atandı, Sekreterimiz atandı. İnşallah önümüzdeki süreçte de hocalarımız atanacak. Çardak artık bundan sonra bambaşka boyutta bir Yüksek Okuluna sahip ilçe olarak yerini alacak. Hocamın da söylediği gibi, OSB Meslek Yüksek Okulu, Çardak ve hinterlandındaki gençleri kalifiye personel haline getirecek teknik bir okul. Türkiye’de sanırım 5 yerde var ve bir tanesi de Çardak’ta olacak. Çardak artık sanayileşme açısından eğitimin merkezi haline gelmiş olacak. Buradaki en büyük görev ilçe halkımıza düşüyor. Yerleşkeler oluşturulması lazım, yeni iş yerlerinin ticarethanelerin kurulması lazım. Gelen öğrencileri en iyi şekilde misafir edebilmek için sosyal donatıları hazırlamak lazım. Biz de bu noktada halkımızı da bilinçlendireceğiz. İlçemize hayırlısı olsun.” ifadelerinde bulundu.

“Nisan Ayında Dosya Tamamlanacak”

Çardak OSB MYO Müdürü Dr. Ögr. Selami Kesler ise Meslek Yüksek Okulu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmasıyla birlikte Türkiye’de ki sayılı Yüksek okullardan birisi olacak. Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde olmasından dolayı güzel bir yatırıma kavuştu. Hem şehrin ekonomisine, vizyonuna hem de kentin kültürüne büyük bir katkı sağlayacak. Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak olan bölümler tamamen teknik olacak. Biz bu sene Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi adı altında bir bölümün onayını senatodan aldık. Bu hafta da YÖK’e onaya göndereceğiz. İnşallah Nisan ayında öğrenci alımı için dosya tamamlanmış olacak. Belediye Başkanımız Mahmut Öztürk’te her türlü desteği sağlıyor. Sayın Rektör Hocamızın da desteğiyle Allah nasip ederse Çardak’ta çok güzel bölümler kurulacak.” dedi. Kesler, sözlerini hayırlı olmasını dileyerek bitirdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...