Anasayfa » Ana Manşet » CEZAEVİ KAPATILIYOR!

CEZAEVİ KAPATILIYOR!

60 mahkûm kapasiteli Çivril K-2 tip Kapalı cezaevinin Çürük olduğu gerekçesi ile kapatılacağı, cezaevinde bulunan mahkûmların Kocabaş ve Çal cezaevine nakledileceği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre yapılan tadilat sırasında deprem dayanıklılık testi yapılan Çivril Cezaevinin Depreme dayanıklı olmadığı için kapatılacağı iddia edildi. Cezaevi duvar ve kolonlarının depreme dayanıklı olmadığı yönünde rapor tutulduğu iddia edilirken güçlendirme yapmanın binanın çok eski olmasından dolayı imkânsız olduğu belirtildi. Cezaevinde bulunan mahkûmların Çal ve Kocabaş cezaevlerine önümüzdeki günlerde nakledileceği ve cezaevinin yıkılacağı belirtildi. Yıkılan cezaevinin yerine yenisin yapılıp yapılmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Esnaf Tepki Gösterdi

İlçedeki bazı esnaf ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri cezaevinin kapanmaması için imza toplayarak Çivril Kaymakamlığı’na dilekçe ile başvurdu.

Geçen aylarda Çal cezaevinin kapatılacağı yönünde kamuoyunda haberler çıktığını ama Çal Belediye başkanının girişimleri sonucu kapatılma işinden vazgeçildiğini belirten bazı esnaflar “Çal cezaevi kapatılacak diye haberler çıktı. Çal esnafı ve Belediye başkanı gerekli girişimleri yaparak kapatılma işlemini durdurdu. Ardından Çivril cezaevinin kapatılması ve mahkumların Çal cezaevine nakli gündeme geldi. Bu iş politik bir hamle mi? Çal Cezaevi Çivril Cezaevinden daha küçük ve eski durumda Çal cezaevi kapanmayınca Çivril’i mi feda ettiler” diyerek tepki gösterdiler.

(Yeşil Çivril)

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yenicekent’te Coşku Dolu Gece

23.”üncü Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve ...

Denizli’de Yangın

Denizli’de samanlıkta çıkan yangın köylülerin ...