Anasayfa » Ana Manşet » CHP’nin İsrail İle Anlaşmalar İptal Edilsin Önerisi Reddedildi, Arslan Konuyu Değerlendirdi

CHP’nin İsrail İle Anlaşmalar İptal Edilsin Önerisi Reddedildi, Arslan Konuyu Değerlendirdi

ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşıması sonrası bu durumu Birleşmiş Milletler kararına dayanarak protesto eden Filistinli vatandaşların, İsrail’in kanlı saldırısına uğraması sonra TBMM’de CHP’nin İsrail’le anlaşmalar askıya alınsın önerisi reddedildi. Konu ile ilgili denizlidedahaber.com’un soruları yanıtlayan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan;”İktidar miting değil, icraat yapmalı”dedi.

CHP milletvekilleri, İsrail’in Filistinli vatandaşlara yaptığı katliam sonrası İsrail ile yapılan anlaşmaların askıya alınması ve ilişkilerin dondurulmasını meclis gündemine alma teklifi, reddedildi. CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

”İktidar talebimizi kabul etmedi”

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan konu ile ilgili,”AKP iktidarı İsrail ile ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesi noktasında samimi ve ciddi davranmıyor. Önemli olan ikili anlaşmaların,ticari ve siyasi anlaşmaların dondurulması noktasında bir girişimde bulunulmamasıdır. Çünkü sadece büyükelçilerin çağrılması, gönderilmesi ile bu işin üzerinin kapatılması kabul edilemez. Bu nedenle Mavi Marmara olayı sebebiyle canlarını kaybeden yurttaşlarımız için yapmış oldukları anlaşmanın derhal iptal edilmesi gerekir. Biz CHP olarak teklifin gündeme alınmasını ve iptal edilmesini istedik. İktidar bu talebimizi kabul etmedi.”dedi.

”İktidar miting değil, icraat yapmalıdır”

Kazım Arslan Yeni Kapı’da düzenlenecek ‘Zulme karşı dev buluşma’ mitingini değerlendirdi. Arslan,”İsrail Devleti’nin Filistinli kardeşlerimiz üzerine yaptığı kanlı saldırı sonucu 60’dan fazla kardeşimiz yaşamanı yitirdi. 2600’dan fazlan kardeşimiz ise yaralandı. Bu kadar acının yaşandığı ortamda iktidar miting değil, icraat yapmalıdır. Bu icraatta anlaşmaların askıya alınması, ilişkilerin dondurulması ile olur”dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Erdoğan Yerli ve Milli Şirketi İşaret Etti.. Hisseleri Yükselişe Geçti

Vestel Elektronik hisseleri, Cumhurbaşkanı Tayyip ...

Okullar Ders Zilinin Çalmasına Hazır

2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 ...