Anasayfa » Ana Manşet » Çivril’de Kapalı Pazar Yeri İçin Geri Sayım Başladı

Çivril’de Kapalı Pazar Yeri İçin Geri Sayım Başladı

 Denizli Çivril Belediyesi tarafından, ilçeye kapalı pazar yeri yapılacak. 

Çivril Belediyesi tarafından, ilçeye kapalı pazar yeri kazandırılması için proje çalışmaları tamamlandı. 6 bin metrekare alan üzerine yapılacak yeni kapalı pazar yerinin, 6 ay sonra hizmete açılması planlanıyor. için geri sayıma başladı.

‘Bölgeye ekonomik değer katacağına inanıyoruz”

Kapalı pazaryeri projesi hakkında bilgi veren Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, “Çivril Belediyesi, ilçenin farklı bölgelerindeki ihtiyaçları giderecek yenilikçi çalışmalar ortaya koymaya devam ediyor. Bu kapsamda var olan pazar yeri tüm halkın ihtiyacını karşılayabileceği bir kapalı pazar yeri haline gelecek. Yeni kapalı pazar yeri 96 adet tezgah kapasitesine sahip olacaktır. Ayrıca ışıklandırma yapılıp çevresi parke taş döşenecektir. Zabıta kontrol noktası ile de pazar yerinin kontrol ve güvenliği sağlanacaktır.Pazar yerinin dört bir tarafına esnafların araçlarını rahatça park edebilmeleri için yaklaşık 150 araçlık otopark alanı yer alacaktır. Çalışmaların bölgeye ekonomik anlamda da değer katacağına inanıyoruz.

6 Ay

Yaz, kış sorun olmadan ihtiyaçlarımız rahat bir şekilde karşılanabilecek. ilçemizin geldiği noktadan gururluyuz. Kapalı pazar yerini esnafımızın ve vatandaşlarımızın rahatlıkla alışverişlerini yapabileceği şekilde projelendirdik. Bu hizmetler vatandaşlarımızın refahı içindir. Onların rahat etmesi, ilçeleri ile gurur duymaları ve ihtiyaçlarının giderilmesi için icra edilmektedir. Sizlerin desteğiyle daha bir çok projeyi el ele gönül gönüle başarıyla hayata geçireceğiz. Çivril ilçesi sakinleri için yapılacak yeni kapalı pazar yeri yaklaşık 6 ay süre içerisinde tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor” dedi.

DENİZLİ-İHA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yenicekent’te Coşku Dolu Gece

23.”üncü Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve ...

Denizli’de Yangın

Denizli’de samanlıkta çıkan yangın köylülerin ...