Anasayfa » Ana Manşet » Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşsun Diye…

Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşsun Diye…

Pamukkale Belediyesi “Geleceğimiz İçin Geri Dönüşümü Seçin”sloganıyla ilçedeki ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinde çevre bilinci oluşturmak amacıyla eğitim programlarına bu yıl da devam ediyor.

Pamukkale Belediye Başkanlığı ile Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Yere Çöp Atma, Basket At” sloganı ile eğitim programı gerçekleştirildi. İlkokulda gerçekleşen eğitime Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Veli Demir, Okul Müdürü Hasan Harktı, Müdür Yardımcısı Mehmet Çölgeçen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Çevreyi ve doğayı korumak adına daha duyarlı davranmalıyız”

Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Veli Demir, sözlerine şu şekilde devam etti:“Atıkların geri dönüştürülmesi hem çevre sağlığı hem de ekonomi için son derece önemlidir. Geri dönüşümle elde edilen ham maddelerin maliyeti, sıfırdan üretilen hammaddelere göre daha düşüktür. Atıkların geri dönüştürülmesi aynı zamanda doğal kaynakların tükenmeden korunmasına da yardımcı olacaktır. Amacımız halkın çöp ile geri dönüşümü ayırt etmesidir. Bunu sağlayabilme için öncelikle çocuklardan başlıyoruz. Gelecek onların olduğu için bu eğitimlere ağırlık veriyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak çevre konusunda farkındalık oluşturmakve bilinçlendirme yapmak için atık yağ, atık pil, bitkisel atıklar, elektronik atıklar, ambalaj atıkları ve bayat ekmek kutuları ile ilgili 2015 yılından bu yana yeni projeler üretiyoruz. Hedefimiz geleceğe daha güzel bir çevre bırakabilmek. Bu konuda da özellikle çocuklarımızın küçük yaşlarda bilinçlendirilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de eğitimlerimize geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda devam ediyoruz”.

Konuşmanın ardından Pamukkale Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü’nce alanında uzman personel Çevre Mühendisi Durkadın Kazak tarafından hazırlanıp sunulan çevre bilinci eğitiminde öğrencilere çevrenin ne olduğunu, çevre kirliliğinin nasıl oluştuğunu ve atıklar hakkında geri dönüşümü anlatarak bilgilendirme eğitimi verildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Başkan Gürlesin,”Gazilerimiz Bizim İçin Değerlidir”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ...

Otomobil Takla Attı, Aile Ölümden Döndü

Denizli’nin Tavas ilçesi Akyar Mahallesi’nde ...