Anasayfa » Ana Manşet » Denizli Barosu’ndan Kınama Mesajı

Denizli Barosu’ndan Kınama Mesajı

Ankara’daki bir duruşmada, hakim, Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran’a saldırdı. Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Denizli Barosu adına saldırıyı kınayan bir mesaj yayımladı.

Ankara’daki bir duruşmada, Hakim Abdülvahap Dabakoğlu, Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran’a saldırdı.Bugün Ankara 12. İş Mahkemesi’nde bir duruşma gerçekleşti. Duruşmada önce, avukatlar Mahkeme Başkanı Abdülvahap Dabakoğlu tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden duruşma salonundan atıldı. Orada bulunan Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran Hakim Dabakoğlu’na neden böyle davrandığını sorması üzerine iki arasında sözlü tartışma başladı.

Tartışmanın ardından mahkeme tekrar başladıktan sonra, mahkeme başkanı Dabakoğlu, dışarı çıkardığı avukatları geri çağırırken, Baro Başkanı Hakan Canduran da memnuniyetini belli etmek için, “Ha böyle olmalı” dedi. Mahkeme başkanı ise, Canduran’ın bu sözüne tepki göstererek, cübbesiyle beraber Baro Başkanı Canduran’a saldırdı.

”Olayın Takipçisi olacağız”

Yaşanan bu olayın üzerine Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan bir kınama mesajı yayımlayarak mesajında,”Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran’ın meslektaşlarımızın hakkını savunurken, bugün “bir yargıç tarafından” saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Hem duruşma salonundaki, hem de Adliye koridorundaki Ankara 12. İş Mahkemesi Yargıcı ‘nın söylemlerinin sadece Ankara Baro Başkanımıza değil, mesleğimize ve tüm meslektaşlarımıza yönelik gerçekleştiğine inanıyoruz.

 Bu nedenle, bu saldırının sorumlusu yargıcı şiddetle kınıyor, yargının üç kurucu unsuru olan hakim, savcı ve avukat dengesindeki sağlıklı işleyişi bozduğu için HSK’nın üzerine düşeni yapacağına dair olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.” sözlerine yer veridi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Pamukkale’de Bayram Erken Başladı

Pamukkale Belediyesi’nin yaz boyunca ilçe ...

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den “Büyük Kongre” Değerlendirmesi

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin ...