Anasayfa » Ana Manşet » Denizli Milletvekili, Elif Bebeğe Yardım Eli Uzattı

Denizli Milletvekili, Elif Bebeğe Yardım Eli Uzattı

Denizli’de 11 aylık kalp ve solunum hastası bebek için AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, harekete geçti. Elif bebeğin İzmir’de tedavi edilebilmesi için aileye yol göstererek ambulans tahsis edilmesini sağladı.

Denizli’de yaşayan Hazan (33)-Ümmühan Özyılmaz (25) çifti kontrol için gittikleri hastanede bebeklerinin kalbinin anne karnında delik olduğunu öğrendi. Doktorların anne karnında bebeğin kalbine müdahale yapamaması üzerine, bebeğin doğması beklenildi. Doğduğunda kalbinde 7 milimetre delik bulunduğu belirlenen ve Elif ismi verilen bebeğin, har ay yapılan kontrollerde kalbindeki deliğin giderek büyüdüğü görüldü. Minik bebeğin kalbindeki doğduğunda 7 milimetre olan delik, henüz 3,5 aylıkken 11 milimetreye kadar büyüdü. Elif bebeğin kalbindeki deliğin büyümesi kalbin işlevini yeterince yerine getirememesine yol açtı. Bunun üzerine doktorlar deliğin kapatılması gerektiğini fakat bebeğin yaşının çok küçük olduğu için kalp ameliyatı yapılamayacağını ancak kalbe giden damarlardan birinin yarısının kapatılması durumunda bebek 2 yaşına gelinceye kadar kalbin yeteceğini bildirdi.

SOLUNUM CİHAZINA BAĞLI OLARAK YAŞAMA TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

Yapılan ameliyatla Elif bebeğin kalbine giden damarlardan birinin yarısı kapatıldı fakat bebekte bu kez de solunum yetmezliği sorunu ortaya çıktı. Kendi kendine nefes alamayan minik Elif, boğazının delinmesi ve solunum borusu yerleştirilmesiyle solunum cihazına bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışıyor.

 

MİLLETVEKİLİ ÖK, ELİF BEBEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’e ulaşan aile kendilerine yol göstermelerini, bebeklerinin cihaza bağlı yaşadığı ve enfeksiyon riski taşıması nedeni ile ambulans tahsis etmelerini istedi. Bu durum üzerine Milletvekili Ök, ailenin yardım çağrısına kulak vererek harekete geçti. Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ünde desteği ile ambulansın tahsis edildiğini belirten Ök, “Devletimiz artık bu konularda oldukça gelişti. Sadece aile nereye başvurması gerektiğini bilmiyordu. Sağlık Müdürümüz Berna Hanım’la görüşünce kendileri de bize destek vererek Elif bebeğe ambulans tahsis edildi. Bebeğimiz için kadın dayanışması yaptık diyebilirim. Aile şimdi Elif bebeği tedavi ettirmek için İzmir’e gitti” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...