Son Dakika
Anasayfa » Ana Manşet » Denizli Trafiğine Çözüm Geliyor

Denizli Trafiğine Çözüm Geliyor

Denizli Komando Tugayı’na ait 7 milyon lira değerindeki arsanın Milli Savunma Bakanlığı tarafından bedelsiz olarak Denizli Büyükşehir Belediyesine devredilmesinin ardından Belediye, kavşak düzenlemesine geçtiğimiz günlerde başladı.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi, Karaman Mahallesi Dumlupınar Mahallesi ve Lise Caddesi’nin birleştiği noktada bulunan ve Çıtır Kavşağı olarak bilinen bölgede kavşak düzenlemesi yapmak istiyordu fakat 11. Tugay Komutanlığı’na ait 2 bin 661 metrekare arsa yüzünden önemli projeyi hayata geçirememişti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Osman Zolan’ın geçtiğimiz yıl Ocak ayında Ankara’da 3 gün süren görüşmelerinin ardından Milli Savunma Bakanlığı’ndan 7 milyon değerindeki arsayı bedelsiz olarak aldı. Arsanın Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz olarak devredilmesinin ardından bölgede bir kavşak düzenlemesi yaparak trafik yoğun son vermek için geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi çalışmalara başladı.

TRAFİK HEP SIKIŞIKTI

Namık Kemal İlkokulu’nun karşısındaki Çıtır Kavşağı diye tabir edilen noktada trafik zaman zaman sıkışıyordu. Bu proje sayesinde yol genişletilerek güzel bir kavşak yapılacak. Böylece trafik yoğunluğu bu proje sayesinde son bulacak.

kaynak:denizli24haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizli’de çıkan yangında genç fidanlar yandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde genç fidanların bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın karadan ve havadan yapılan müdahalelerle söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Pamukkale ilçesi Akköy Mahallesi’nde bulunan genç fidanların bulunduğu ağaçlık alanda henü...

Büyükşehir 16 Ağustos’ta Pamukkale’nin Mahallesinde Su Kesintisi Uygulayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel ...