Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Alcı Ortaokulu’nda projeler, etkinlikler bitmiyor

Denizli’nin en popüler okullarından Alcı Ortaokulu’nda öğretmenler çocukları daha iyi motive etmek amacıyla kendi oyunlarını kendileri tasarladı. Eğlenceli oyuna TOKORİ adı verildi.

Alcı Ortaokulu’nda projeler, etkinlikler bitmiyor

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Alıcı Mahallesinde bulunan Alcı İlk ve Ortaokulunda üretim çalışmaları sürüyor. Denizli’nin en aktif okulları arasında yer alan köy okulunda bu kez öğretmenler kendi oyununu tasarladı. Öğrencilerin de yer aldığı proje kapsamında bazı eğitsel oyunlardan ilham alınarak yeni bir oyun türetildi. Oyunun adına ise TOKORİ adı verildi. Hazırlanan oyun için ilk turnuva da düzenlendi kura çekimi yapılan oyun 12 Aralık Perşembe günü yani yarın yapılan maçlarla başlayacak.

TOKORİ OYUN KURALLARI

1. Takımlar yedişer kişiden oluşur. 2. 30 adet halka uç uca eklenerek oyun alanı oluşturulur 3. Oyuncular arka arkaya dizilir 4. İlk oyuncular halkaların içinde zıplayarak aralarında halka boşluğu kalmayana kadar ilerler 5. Karşı karşıya geldiklerinde taş, kağıt, makas(To-Ko-Ri) oynarlar. Kaybeden oyuncu çekilir. Kazanan ilerlemeye devam eder. 6. Kaybeden oyuncunun yerine arkadaşı çıkar. Diğer oyuncuyla karşıya karşıya geldiklerinde To-Ko-Ri oyunu tekrarlanır. 7. Tüm halkaları geçerek rakibin alanına ilk ulaşan oyuncunun takımı seti kazanır. 8. 2 seti alan takım maçı kazanır.

Birçok farklı projelerle anılan Alcı İlk ve Ortaokulu kütüphane kurulması projesi ve Spor Toto Süper Lig’in son zamanlardaki en tartışmalı uygulaması olan ‘VAR’ı okullarına kazandırmışlardı. Bu sefer, tasarladıkları oyunla yine kendilerinden söz ettirmeyi başardılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ