Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Bozkurt’un detaylı deprem raporu sunuldu

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 8 Ağustos depreminin ardından çalışmalar devam ediyor. Bozkurt için hazırlanan detaylı deprem raporu sunuldu.

Bozkurt’un detaylı deprem raporu sunuldu

Bozkurt, depremle ilgili çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 8 Ağustos 2019’da Bozkurt’ta meydana gelen 6 şiddetindeki depremin ardından, Pamukkale Üniversitesi başta olmak üzere, ülkenin birçok deprem uzmanının Bozkurt’a gelmesini sağlayan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Bozkurt’un geleceğinin kaderine terk edilemeyeceğini söyledi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi’den gelen Dr. Muammer Tün, Dr. Onur Kaplan, Arş. Gör. Sunay Mutlu ve doktora öğrencisi Özümcan Alara Kaya’nın Bozkurt için detaylı bir rapor hazırladıkları sunumda Denizli Mimarlar Odası Başkanı Serdar Alayont da eşlik etti.

Başkan Çelik, “8 Ağustos’ta ilçemizin ciddi bir deprem gerçeğiyle yüz yüze olduğunu gördük. Bu yüzden de o günden itibaren olası bir deprem sırasında nasıl tedbirler alırsak, can ve mal güvenliğimizi en iyi şekilde nasıl koruruz diye bir çok çalışma yaptık. Bu çalışmalarımızdan biri de Eskişehir Teknik Üniversitemiz’in değerli akademisyenleriyle binalarımızın dayanıklılıklarını ölçmekti. Hocalarımız, ilçemizdeki binaların olası bir deprem sırasındaki dayanıklılık oranlarıyla ilgili bize çok kıymetli bilgiler verdiler. Kendilerine emekleri ve dayanışmaları için şahsım ve Bozkurt halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ