Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Gençlerin çizdiği grafitilerin üstü kapatıldı

Denizli’nin Buldan ilçesinde gençlerin stadyum duvarlarının üzerine çizdiği grafiti resimlerin üstü belediye kararıyla kapatıldı.

Gençlerin çizdiği grafitilerin üstü kapatıldı

Denizli’nin Buldan ilçesinde gençlerin kendilerini ifade edebilmeleri, enerjilerini harcayabilmeleri ve gelişigüzel başka duvarlara yazı yazmamaları için ilçe stadyumu duvarları kendilerine tahsis edilmişti. Gençler de siyasi olmamak koşuluyla içlerinden geçenleri bu duvarlara grafiti yazılarla nakletmişti. Özellikle grafiti çalışmaları ile duvarlar rengarenk olmuş, Buldanlılar da grafiti sanatının değişik ve güzel örnekleri ile tanışmıştı. Bu uygulama pek çok gazete ve internet haber sitelerinde örnek bir çalışma diye haber olmuştu.

EMEKLERİ YOK EDİLDİ

31 Mart sonrası göreve gelen Belediye Başkanı Mustafa Şevik yönetiminin kararı ile tüm bu çalışmaların üzeri beyaz boya ile boyanarak kapatıldı. Bir kısım vatandaşlar çevre kirliliğinin önlenmesi adına duvarların beyaz boya ile kapatılmasını uygun bulurken, bir kısım vatandaşlar da duvarların rengarenk halinin daha güzel olduğunu, gençlerin değişik grafiti çalışmaları ile bölgeye renk kattıklarını söyleyerek boyama çalışması ile gençlerin emeklerinin ve güzelliklerin yok edildiğini ifade etti.

GENÇLERİN ÇİZDİĞİ GRAFİTİLERİN ÜSTÜ KAPATILDI

GENÇLERİN ÇİZDİĞİ GRAFİTİLERİN ÜSTÜ KAPATILDI

GENÇLERİN ÇİZDİĞİ GRAFİTİLERİN ÜSTÜ KAPATILDI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ