Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Beyağaç’ın ardından Çameli’de de ‘oku’ kararı

Denizli’nin Çameli, İlçesi Kalınkoz Mahallesinde Muhtar Heyeti’nden düğünnlerden önce dağıtılan ‘oku’ hakkında önemli karar alındı.

Beyağaç’ın ardından Çameli’de de ‘oku’ kararı

Geçtiğimiz günlerde Beyağaç Kaymakamlığı ve belediyesi tarafından alınan bir karar Çameli’de de hayata geçti. Kalınkoz Mahallesi Muhtarı Aytekin Erten mahalle halkı ile ortak toplantı yaparak evliliğe adım atan gençlerin evliliklerin belli sürecinde borç içerisinde yaşamaması için önemli bir karar alındı. Erten,”Artık düğün okularından kurtulalım. Okular evden eve, elden ele dolaşmasın. Düğünler, tatlı telaş iken masraf yüküne dönüşmesin. Gömlek, havlu, basma ve buna benzer davetiyeler yük olmasın. Oku masrafını evlatlarınıza verin, onları sevindirin. Günümüzde kimse oku dağıtıyor diye alkışlanıp, övgü almıyor. Kimse davetiye dağıtıyor diye ayıplamıyor.” dedi.

BANKADAN KREDİ ÇEKİP OKU ALANLAR VAR”

Oku geleneğinin maddi külfete dönüştüğünün dile getiren Erten,” Düğün yapan bazı vatandaşlarda duyuyorum ki maalesef kredi çekerek oku alanlar var. Yazıktır, günahtır. Muhtarınız olarak tüm mahalleme sesleniyorum Gelin hep birlikte mahallemiz ile birlikte diğer mahalle halkı olarak bu düğün oku israfından kurtulalım. Muhtarlık olarak bu tarihten itibaren davetiye dağıtarak düğün yapacak olan vatandaşlarımızın istemeleri halinde sosyal paylaşım sitesinden ve belediyemiz hoparlöründen düğüne davet yayınları yapılacaktır. İnanıyorum ki hep birlikte düğün oku geleneğinden kurtulacağız. Göreceksiniz hep birlikte başaracağız. Gelin düğün davetiyesi çağrımıza kulak verin. Mahalellerimiz ile birlikte bu değişimi yakalayacağız ve değişen, gelişen ve büyüyen Kalınkoz Mahallesi olacağız. Hep birlikte herkese örnek olacağız. Çağrımıza destek olan düşünen, sadece davetiye dağıtarak israfı önleyecek olan tüm halkımıza şimdiden teşekkür ederim.”şeklinde konuştu

“Gençler, sıkıntılı günlere değil, geleceğe hazırlanmalı

Çameli İlçesi Kalınkoz Mahallesinde 3 gün devam eden düğün adetlerinin aileleri zorladığını belirterek, yeni aile kuran gençlerin maddi olarak sıkıntılı günlere değil, mutlu ve umutlu bir geleceğe hazırlanması gerektiğini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ