Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Honaz’da Yerel Tohum Merkezi açıldı

Üreticileri ithal tohumdan uzak tutup yerel tohuma özendirecek olan Yerel Tohum Merkezi Honaz Belediyesi bünyesinde açıldı.

Honaz’da Yerel Tohum Merkezi açıldı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in seçim vaatlerinden biri olan Yerel Tohum Merkezi ile ilgili çalışmalarda sona gelinerek faaliyete geçildi. Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde bulunan binada faaliyete geçen yerel tohum merkeziyle ilgili olarak tohumlar toplanmaya başlandı. Yerel Tohum Merkezi’nin başına bir ziraat mühendisini getiren Başkan Yüksel Kepenek, bu çalışmanın bölgenin kaderini değiştirebileceğini söyledi. Bununla ilgili olarak yine aynı bölgede fide üretim alanının da hazırlandığı kaydedildi.

Üreticileri ithal tohumdan kurtarıp yerel tohuma özendirmek istediklerini kaydeden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ‘’ Honaz Belediyesi olarak üreticilerimizi ithal tohumdan uzak tutarak yerel tohuma özendirecek Yerel Tohum Merkezimizi faaliyete geçirdik. Üreticilerimiz yerel tohum kullanarak daha verimli, daha kaliteli ürünler elde edecek. Bunu başaran birçok il ve ilçede üreticilerimizin daha fazla kazandığını, üretimlerini artırdığına şahit oluyoruz. Bunu biz de başaracağız. Elinde yerel tohum olan herkesi Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde bulunan Yerel Tohum Merkezi’ne bekliyoruz’’dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ