Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

İş bırakan emekçiler haklarını aldı

Denizli’de Karayolları 2. Bölge müdürlüğü olan 27. Şube Şefliği önünde dün 50 işçi iş bırakma eylemi yaptı. 3 aydır ödenmeyen maaşlarını isteyen işçiler zor yaşam şartlarında olduklarını belirttiler. İşçiler adına açıklama yapan İbrahim Türkekul yemeği bile veresiye yazdırdıklarını belirterek maaşlarını istedi. Denizli’de 27 Ocak sabahı iş bırakma eylemi yapan işçiler, ödenmeyen maaşlarınının bir kısmını aldılar ve iş başı yaptılar.

İş bırakan emekçiler haklarını aldı

3 aydır maaşlarını alamayan işçiler Karayolları’nın yüklenici firması Denkyol İnşaat firmasının yetkililerinin görüşme gerçekleştirmediğini ve ödenmeyen maaşlar hakkında bir açıklama yapılmadığını söyledi.

İşçilerin iş bırakma eyleminin ardından Türk-İş’e bağlı Yol-İş sendikası harekete geçerek örgütlü olmamasına rağmen firma yetkilileri ve işçiler arasında köprü oldu.  Yol-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Coşkun İz ve sendika yetkilileri Karayolları 2. Bölge Müdürü Yakup Dost ile görüşme sağlayarak müteahhit firma hakkında gelişmeler kaydetti.

Müteahhit firmanın 28 Ocak günü bir kısım ödeme yapmasına aracı olan sendika yetkilileri aynı zamanda taşeron olarak çalışan işçilerin kadrolu olması için görüşmeleri sürdürdüklerini belirtti.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Şube Başkanı Coşkun İz yaptığı açıklamada “Bugün bölge müdürümüz ile görüşme sağladık. Denkyol firması bugün işçilerimizin içeride kalan maaşlarını temin etti. İşçilerimiz zaten 2020 TL gibi komik bir rakama çalışıyor ancak bunu bile ödeyemiyorlar. Bizim bir diğer amacımız da yıllardır burada taşeron olarak çalışan işçilerimizin kadroya alınması. Bunun için de görüşmelerimizi sağlıyoruz” dedi.

Maaşlarının ödenmesi üzerine işçiler eylemlerini sona erdirerek, öğlen saatinde vardiyaya geri döndüler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ