Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Kadınlardan, Kadın Muhtarlara Teşekkür

Denizli Kadın Platformu, Atatürk’ün kadınlara seçme ve seçilme hakkı verişinin 84.yıldönümü nedeniyle Denizli’deki kadın muhtarlara teşekkür belgesi verdi.

Kadınlardan, Kadın Muhtarlara Teşekkür

Denizli Kadın Platformu, bu ayki toplantısını TMMOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Dönem Sözcüsü Gülnur Oymak, 5 Aralık’ta Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesiyle ilgili bir konuşma yaptı. Kişisel Gelişim Uzmanı Pelin Ekiz, kadın hakları ve kadının hayata bakış açısının nasıl olması gerektiğiyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının 3 Aralık Dünya Engelliler gününe denk gelmesi nedeniyle Altınokta Görme Engelliler Derneği Denizli Şubesi eski Başkanı Azmi Ermiş de toplantıya konuk olarak katıldı. Ermiş, toplumdaki bilinçlenmenin eğitimli kadınlar sayesinde olacağına inandığını dile getirdi.

İlk Kadın Muhtar Anısına, Kadın Muhtarlara Teşekkür

Atatürk’ün kadınlara seçme ve seçilme hakkı verişinin 84. yıldönümü nedeniyle Denizli Kadın Platformu adına Gülnur Oymak, ilk kadın muhtar Gül Esin anısına Denizli’deki kadın muhtarlara teşekkür belgesi takdim etti.  Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı da toplantıya katılarak, kadınlara yönelik projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantı sonunda kadın muhtar adayları da kendilerini tanıtma fırsatı buldu

 

Gülnur Candan Oymak

Pelin Ekiz

 

Haber: AYŞE SELÇUK KAĞ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ