Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Kent mimarisin parlayan yıldızı: Sarıoğlu Mimarlık ve Mühendislik

Yapı sektörünün en hızlı büyüdüğü ve modern mimarinin farklı örneklerinin görülmeye başladığı Denizli’de, çizimleri ve yapıları ile adından söz ettiren isimlerden biri de Mimar İlhan Sarı. Genç yaşına rağmen imza attığı “insan odaklı” projeler ile kent mimarisine yeni bir soluk getiren İlhan Sarı ile hedeflerini, projelerini ve Sarıoğlu Mimarlığı konuştuk.

Kent mimarisin parlayan yıldızı: Sarıoğlu Mimarlık ve Mühendislik

Denizli doğumlu olan İlhan Sarı ilk ve orta öğretimini Denizli’de tamamladıktan sonra hayallerinin peşinden Bosna Hersek’e gitti. Üniversite eğitimini Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde tamamladı.  Okul devam ederken de boş durmayan Sarı, okul sürecinde ve tatillerde, hem yurtdışı hem yurtiçinde mimari konularda tecrübe edinmek için farklı firmalarda ve şantiye alanlarında çalıştı.

AVRUPA’DA KENT MİMARİSİ VE DİL EĞİTİMİ ALDI

“Global dünya düzeninde büyük öneme sahip olan yapı sektöründe söz sahibi olmak için yaratıcı fikirlere sahip olmak gerekir” diyen Mimar İlhan Sarı, mimari konusunda üniversitede aldığı teorik eğitimin yanı sıra, 7 farklı Avrupa ülkesinde şantiye çalışmalarında yer aldı. İlhan, ayrıca bu ülkelerde uluslararası firmaların çalışmalarına katılıp, İngilizce, Boşnakça ve Sırpça öğrendi.

KENT MİMARİSİNİN ODAĞI İNSAN OLMALI

2012 yılında kurulan Sarıoğlu Mimarlık Ve Mühendislik, ilk yıllarında inşaat sektörüne genel müteahhitlik hizmetleri ve taahhüt işleri ile hizmet verdi. 2016 yılından itibaren ise müteahhitliğin yanı sıra mimarlık mühendislik, gayrimenkul alım satımı, projelendirilmesi ve uygulamasına yönelen Sarıoğlu Mimarlık, küreselleşme ile birlikte ihtiyacı hissedilen kurumsallaşma yolunda büyük adımlar atmaya devam ediyor.

Firmayı ayrıcalıklı kılan ise, insan hayatını esas alan, her gelir grubuna hitap ederek, alt yapısı çözümlenmiş, doğayla bütünleşmiş, güvenli, modern ve estetik yapılar inşa etmesi. Firmanın mottosu ise kent mimarisinde odağın rant değil insan olması.

KURUMSALLIK ZİHİNDE BAŞLAR

Şimdiden her müşterisini bir referansa çevirmeyi başaran enden firmalar arasında yer almayı başaran Sarıoğlu Mimarlık, “hayallerini şekillendirip renklendirerek iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma” vizyonu ile kaliteli ve yenilikçi ürünleri müşterilerine ulaştıran, insana, topluma ve çevreye karşı sorumlu, etik değerlere bağlı kurumsal bir şirket olarak göze çarpıyor. Kurumsallığın her sektörde olduğu gibi yapı sektöründe de büyük önem taşıdığını vurgulayan Mimar İlhan Sarı, hep bireylerin hem de kuruluşların zihinlerinin buna hazır olması gerektiğinin altını çiziyor.

KALİTE POLİTİKASI SEKTÖREL KRİZİ ETKİSİZLEŞTİRİR

Sarıoğlu Mimarlık ve Mühendislik olarak,  tüm insanların hayatına dokunup hayallerini şekillendireceği ve geleceğe iz bırakacak yaşam alanları üretmek içim yola çıktıklarını söyledi. Sarı, çalışma ve üretim yöntemlerinin ayrılmaz bir parçası olarak tüm faaliyetlerinde, Kalite, Müşteri Memnuniyeti, Ürün Güvenliği, Bilgi Güvenliği, Sosyal Sorumluluk, Çevre ve Enerji gibi başlıklarda hassas davrandıklarını belirtti. Sarı bu kalite politikası ile küresel ve sektörel krizlerden en az etkilenerek, müşterilerimiz için üretmeye devam ettiklerinin altını çizdi. İşçi sağlığı ve güvenliği konusunda da en etkili yöntemleri kullanarak, gem güvenli hem de güler yüzlü bir ekip çalışması oluşturduklarını vurgulayan Sarı, tüm bu yönetim sistemlerinde sürekli iyileşme ve gelişim sağlamak için de çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

YENİ PROJEMİZ SÜRPRİZLERLE DOLU

Son olarak devam eden projeleri hakkında bilgiler veren Mimar İlhan Sarı, kısa süre içinde tamamlanacak projeleri ile doğa ile iç içe engellilerin istisnasız tüm olanaklardan faydalanabileceği, açılır cam tavanı ile hem açık hem kapalı yüzme havuzuna sahip bir yaşam kompleksi oluşturacaklarını söyledi. Sarı, projelerinde yer almak isteyenleri birbirinden ilginç sürprizlerin beklediğini ve insan odaklı kentli yaşama  yepyeni bir soluk getireceklerini söyleyerek sözlerine son verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ