Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

AK Parti ve MHP’den Fatih Portakal’a veto

FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal’ın Denizli’ye gelecek olması gündemden düşmüyor. AK Parti Merkezfendi Belediyesi Grup Başkanvekili Yavuz Aki ve MHP Grup Baskanvekili Fırat Dağdeviren, Portakal’ın Denizli’ye gelmesini istemediklerini dile getirdiler.

Merkezefendi Belediyesi, FOX TV Ana Haber bülteni sunucusu Fatih Portakal’ı 11 Ocak Cumartesi günü Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Denizlililer ile buluşturuyor. Progragram basında geniş yer bulurken, sosyal medyanın da gündemi oldu. Portakal’ın Denizli söyleşisi için Denizlililer cumartesiyi beklerken bazı kesimler ise tepki gösterdi.

Denizli gündemine oturan konu hakkında AK Parti Merkezfendi Belediyesi Grup Başkanvekili Yavuz Aki ve MHP Grup Baskanvekili Fırat Dağdeviren, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında Portakal’ın Denizli progremınız eleştirdi. İkilinin yaptığı açıklamaları eleştiren gazeteciler, “10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü öncesi hakkında hukuki hiç bir suç atfı bulunmayan ve ülkenin gündeminde önemli bir yer tutan Portakal’a yönelik bir linç girişimi söz konusu. Buna ön ayak olanlar cumartesi günü yaşanacak herhangi bir olumsuzluğun da sebebi olmuş olur” dediler.

Bu tepki üzerene yanlış anlaşıldığı ifade eden MHP Grup Baskanvekili Fırat Dağdeviren’in, “Fatih Portakal’ın çok takip edilen bir gazeteci olduğunu biliyoruz. Biz de izliyoruz ama gelmesini istemiyoruz” açıklamasına Yavuz Aki de, “Bir olumsuzluk yaşanmasını biz de istemeyiz gerekirse Portakal’ı karşılarız ve uğurlarız” diyerek destek verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ