Son Dakika
Anasayfa » Ana Manşet » DENİZLİSPOR YÖNETİMİNDEN ŞOK KARAR!

DENİZLİSPOR YÖNETİMİNDEN ŞOK KARAR!

Denizlispor Yönetimi 27 Mayıs’ta Olağanüstü Genel Kurul kararı alarak, görevi bıraktıklarını açıkladı.

Denizlispor Yönetimi bugün tesislerinde bugün yapılan basın açıklamasın başkan Mustafa Üstek öncülüğündeki Denizlispor yönetimi, sezon boyunca şehirden gerekli desteğini bulamadıklarını ve kulübün başına geçtiklerinde bulunan 50 milyon TL’lik borcu 16 milyon TL civarlarına çekerek zor bir görei başardıklarını ancak Denizli’de, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan haricinde gerekli maddi desteği bulamadıklarını ifade ederek 27 Mayıs’ta genel kurul kararı alarak görevi bıraktıklarını açıkladılar.

‘Aday Değilim’

Üstek, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise kongrenin 3 Haziran’da yapılacağı duyurdu. Başkan Üstek, aldıkları bayrağı teslim ettiklerini belirterek, “Kesinlikle aday değilim” dedi. Denizlispor yönetimi, kongreye kadar kulübün başında olacak.27 Mayıs’ta Olağan Genel Kurulu Kongresi’nin yapılacağını açıklayan BaşkanMustafa Üstek, “Çok zor şartlar altında geldiğimiz görevimizde çok çalıştık ve sezonu ligde kalarak bitirdik. Bize verilen bayrağı yere düşürmeden bırakmamızda bize destek olan başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, Denizli protokolüne, teknik direktörümüz Fatih Tekke ve ekibine, Sportif Direktörümüz Bülent Ertuğral’a, futbolcularımıza, taraftarlarımıza, sponsorlarımız Abalıoğlu ve Bay-Tur şirketlerine, bağışları ile bize destek olan firmalara ve şahıslara, personelimize ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederiz. Şimdi bu bayrağı başka arkadaşlarımıza teslim edeceğiz. Çok zor şartlar altında ligi bitirdik. En son 2 milyon TL ödememiz gereken miktarı yönetim kurulumuzun yardımları ile ödedim. Ancak artık bizde tükendik. Şuanda ödememiz gereken 3 milyon TL var ancak artık ben bu parayı yönetim kurulu üyelerimizden isteyemem. Çünkü yönetim kurulu üyelerimiz ödemeleri gereken miktarların en az üç dört katını ödedi. Bizim nefesimiz tükendi. Şehrin önde gelenlerinden destek alamıyoruz. Şehir bize sahip çıkmıyor. Sadece yönetim kurulu olarak takımımızın başarısı için uğraştık. Artık yeni yönetimimizin önünü açmak istiyoruz. 27 Mayıs’ta ilk kongremizi gerçekleştirip çoğunluk sağlanamaması durumunda 3 Haziran’da ikinci kongreyi yapacağız. Yeni gelen yönetimimize maddi ve manevi her türlü destekte bulunacağımı bildiriyor, hiç bir şekilde aday olmayacağımı veya yönetimde bulunmayacağımı sizlere açıklıyorum. Benim yönetimimden veya dışarıdan bir aday olması durumunda her türlü desteği vereceğime söz veriyorum” dedi.

İlk defa bir yönetimde istifaların olmadığı ve birlik olunduğunu belirten Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “Biz başkanımızın kararının arkasındayız. O bırakmayı düşünüyorsa hepimiz bırakacağız. Biz bu yönetim ile iki dönem transfer yasağımız olmasına rağmen büyük işler başardık. Bazıları küçümsüyor ama çok çalıştık, devre arası olmasına rağmen iyi adımlar atarak güzel bir kadro kurduk. Bu takımdan üç-dört kişi gönderilip yerine üç veya dört kişinin alınması ile önümüzdeki sezon Süper Lig’in en büyük adaylarından biri haline geliriz. İnşallah takım dağılmadan hızlı bir şekilde profesyonel adımlar atılır. Ancak öncelikle bu şehrin bu takımı sahiplenmesi lazım. Bize en büyük desteği Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca sponsor olan, reklam veren ve bağışta bulunan herkese ve ayrıca takımımıza gerek evimizde gerekse deplasmanda destek olan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. El birliğiyle çalışılırsa bu takım ayağa kalkar” dedi.

Sezonun ikinci yarısında yapılan takviyelerle ligde kalındığını hatırlatan Asbaşkan Necip İrdem, “İnşallah daha iyi bir yönetim gelir. Bizlerde her zaman destek veririz. Şehir olarak Denizlispor’u sahiplenmiyoruz. Düşmemeye oynuyoruz 4 bin taraftar geliyor. Samsunspor’un maçlarına 20 bin kişi gidiyor. Diğer takımlarda iyi şeyler oluyor. Büyük bir borç vardı biz bunu hafifleterek iyi bir takım kurduk. Yapılacak takviyelerle şampiyonluğa oynayacak bir kadronun olduğuna inanıyorum. Yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizli’de çıkan yangında genç fidanlar yandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde genç fidanların bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın karadan ve havadan yapılan müdahalelerle söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Pamukkale ilçesi Akköy Mahallesi’nde bulunan genç fidanların bulunduğu ağaçlık alanda henü...

Büyükşehir 16 Ağustos’ta Pamukkale’nin Mahallesinde Su Kesintisi Uygulayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel ...