Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Yüzücülerden Başkan Akbaba’ya ziyaret

Yüzücülerden Başkan Akbaba’ya ziyaret

Deniz Yüzme Spor Kulübü Antrenörü, Beden Eğitimi Öğretmeni ve profesyonel yüzücü Selin Demirden ile kulübün başarılı sporcuları Elif Berke, Arda Armağan, Seyfi Diker ve Enes Ataş Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Av. Mahir Akbaba’yı ziyaret etti.

Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışmalarında 10.000 mt. Açık Su kategorisinde 1.’lik ve 3.’lük kürsüsüne çıkarak, 5.000 mt. Açık Su kategorisinde 4. ve 5. oldular. Sayısız Türkiye Şampiyonlukları bulunan Denizli’li sporcular Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Av. Mahir Akbaba’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Akbaba, Denizli’de havuz problemi olduğuna dikkat çekti. Akbaba açıklamasında, “Bu başarılarıyla Milli Takım Aday Kadro Gelişim Kampı’na davet edilen şampiyon Enes Ateş, Türkiye 3.’sü olan Elif Berke, Arda Armağan ve Seyfi Diker bizlerin de göğsünü kabarttı.Ancak; gurur duyduğumuz  zeki, çevik ve ahlaklı sporcularımızın büyük bir problemi var; Havuz Problemi; rahatlıkla antrenman yapabilecekleri olimpik bir havuzda yeterli kulvar sayısı imkanından mahrumlar. Bu sporcular az saatli su antrenmanlarını telafi etmek için su dışı antrenmanlarda güç toplayıp, dayanıklılık kazanmaya çalışıyorlar.Tüm ilgili kurumlarımızı ve Denizli’mizi bu genç sporcuların elinden tutmaya davet ediyoruz; yeni bir Derya Büyükuncu, Türk bir Olimpiyat şampiyonu neden Denizli’mizden çıkmasın? Amatör branşlara destek vermek, bu havuz problemini çözmek bize, size, hepimize yakışacak, ha gayret Denizli’m” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ