Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Gülizar Biçer Karaca’dan depremzedelere müjdeli haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın Acıpayam, Bozkurt ve Çardak depremzedelerinin konut kredisi gibi yardımlardan faydalanması için zorunlu deprem sigortası şartı aranmaması için verdiği kanun teklifi TBMM’ye gelen yeni kanun teklifinde yer alıyor.

Gülizar Biçer Karaca’dan depremzedelere müjdeli haber

KANUN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE TBMM’DE GÖRÜŞÜLECEK

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın  büyük hasarların yaşandığı 20 Mart 2019 tarihinde Acıpayam’da meydana gelen depremden sonra yakından takip ettiği Acıpayamlı depremzedelerin, Bozkurt ve Çardak depremzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli olan Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısiyle Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun’da değişiklik öngören kanun teklifi komisyonda görüşüldü. Önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek olan kanun teklifi Acıpayam, Bozkurt ve Çardak ilçelerinde yaşayan depremzedelerin konut kredisi gibi yardımlardan yararlanmasının önündeki  Zorunlu Deprem Sigortası engelini kaldırıyor.

VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ KAZANDIK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ‘Depremzede vatandaşlarımız için verdiğimiz mücadeleyi kazandık. Acıpayam depreminin üzerinden nerdeyse 9 ay geçti. Bu kanun değişikliğinin deprem olduğu ilk anda yapılması gerekirdi. Yine de depremzedelerimizin sorunları çözüleceği için mutluyuz.’ Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ