Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Denizlili canlı mankeni soydular

Canlı heykel sanatıyla para kazanan Denizlili sokak sanatçısının parasını, gösteri sırasında önündeki kutudan çaldılar. Hırsızlık anı bir vatandaşın cep telefonu tarafından görüntülenirken, hırsızlık şüphelilerinin Rus turistler olduğu iddia edildi.

Denizlili canlı mankeni soydular

Denizlili sokak sanatçısı Emre Balım (24) asıl mesleği olan aşçılığı bırakarak kendini sanata adadı. Denizli’de hemen hemen her gün kıyaf2etlerini ve yüzünü gri renge boyayan genç sanatçı, kentin işlek caddelerine giderek canlı heykel gösterisini vatandaşlarla buluşturuyor. Yaz aylarında Antalya kent merkezi ve ilçelerine de gösteri yapmak için gidin Balım, Denizli’de olduğu kadar Antalya’da da yerle ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor.

HIRSIZLIK ANI KAMERALAR TARAFINDANZ KAYDEDİLDİ

Antalya’da kentin farklı yerlerinde gösterilerini sürdüren genç sanatçı, geçtiğimiz günlerde gösteri sırasında önündeki kutudan parasını çaldırdı. Canlı heykel gösterisini sergileyen Balım’ın yanına gelen iki kişiden biri Balım’ı oyaladı diğeri ise önündeki kutudan parasını aldı. Çevredekilerin cep telefonlarının kayıtta olduğu olay sırasında, Balım’ın yanındakilere kameraların yaşananları kaydettiğini söylemesi üzerine Rus turistler olduğu öne sürülen iki şüpheli olay yerinden kaçtı.

“SANATTAN KAZANDIĞIM EKMEĞİMİ ÇALDILAR”

Ekmeğini yaptığı sanattan yaptığınız söyleyen Emre Balım, “Antalya’da gösteri yaptığım sırada iki Rus turist yanıma geldi. Birisi benimle fotoğraf çektirirken diğeri eğilip para topladım kutudan paramı aldı. Olay sırasında çevredekilerin kameraları kayıttaydı. Onlara kameraların yaşananları kaydettiğini söyleyince olay yerinden kaçtılar. Buradan beni soyan arkadaşlara sesleniyorum. Gelip benden özür dilesinler, helal para kazanman istiyorlarsa ben onlara sanatımı öğretirim. Umarım bir gün kendi alın terleriyle kazandıkları paranın ne kadar tatlı ve huzur verici olduğunu fark ederler. Çalınan paranın miktarı ne olursa olsun, beni asıl üzen konu bizler alnımızın teriyle paramızı kazanırken insanların kısa yoldan bizlerin hakkını çalarak bu tür şeyler yapmış olmasıdır.Bugün gidip şikayetçi olacağım” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ