Anasayfa » Ana Manşet » İmar Barışı Geliyor Ama, Bundan Sonra Yapanın Cezasını Bakan Açıkladı

İmar Barışı Geliyor Ama, Bundan Sonra Yapanın Cezasını Bakan Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ‘imar barışı’nın ardıdan kaçak konut yapan,yaptıran ve yumanlar 1 yıl hapis yatacak”dedi.

NTV yayınında ‘İmar Barışı’yla ilgili açıklamalarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ‘imar barışı’ için bugüne kadar 270 bin başvuru yapıldığını söyledi.

Bundan Sonrası İçin Verilecek Cezayı Açıkladı

Bakan Özhaseki,”İlk tahmin ettiğimiz rakamları yakaladık, çünkü tespitlerimiz doğruydu. 26,5 milyona yakın bağımsız birim var, imara aykırılık, mülkiyet ve başka sorunları olan bina sayısı da 15 milyona yakın. Çözüm hususunda doğru adım attık. İmar yasası, kentsel dönüşümü hızlandıracak yasalar da hazırdı ama seçim kararı nedeniyle geriye bırakıldı. Yapı Kayıt Belgesi’yle yola çıktık.

Belediyelerle, devletle kavgalı olmaktan bıkmış vatandaş. Bütün bunları sona erdirecek yasa geldi ve müthiş bir memnuniyet var. İnternet ve il müdürlüklerine binlerce vatandaş geliyor. 3-4 gün oldu ve 270 bin bağımsız birim devletle barışmak için girişim yapmış durumda,İmar barışından gelecek geliri kentsel dönüşümde kullanacağız. Yılda 500 bin konut yapmayı planlıyoruz.”dedi.

KAYNAK:NTV

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Pamukkale’de Bayram Erken Başladı

Pamukkale Belediyesi’nin yaz boyunca ilçe ...

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den “Büyük Kongre” Değerlendirmesi

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin ...