Anasayfa » Ana Manşet » İnce, Cumhurbaşkanı Adayı Oldu

İnce, Cumhurbaşkanı Adayı Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı bugün gerçekleştirilen coşkulu toplantı ile açıklandı. Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı belirlendi.

CHP’de uzun zamandır beklenen cumhurbaşkanlığı adayı açıklaması geldi. Partinin içinde çok fazla cumhurbaşkanlığı adaylığı için isim geçmişti. Daha önce Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ekonomi Prof. Özgür Demirtaş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gibi pek çok isim gündeme gelirken, yine adı geçenlerden İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin CHP’nin adyı olduğunu açıklamıştı.

Parti Meclisi’nin oy birliği ile Muharrem İnce ismi üzerinde üzerinde karar vermesinin ardından, o kararı onaylayan Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkanlık yarışında rakibi olan İnce’nin tarih yazacağını belirterek, İnce’ye destek oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “25 Haziran’da sadece İzmir’in değil, Türkiye’nin bütün dağlarında çiçekler açacak. Çünkü bu topraklar demokrasi mücadelesinin verildiği topraklar. 1921 anayasasında egemenlik milletindir denilerek halk verildi. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti kurduk ve mazlum milletvelere örnek olduk. 1946 yılında çok partili sisteme geçtik. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye farklı sürece evrildi. Bu darbeye Karşı çıkan tek parti CHP olmuştur. Siyasi partilerle ittifak yapmak istiyoruz. Her partinin katıldığı sıfır baraj ittifakı istiyoruz.bunu oluşturabilirsek herkes istediği partiye oy verebilecek. Siyasi partiler kavga için değil, ülkenin çıkarları için ittifak istiyoruz. Hep birlikte bu ülkede huzur içinde yaşamak için ittifakı istiyoruz. Yeni bir yol ayrımıula karşı karşıyayız. Darbe sonras hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. Yasama Yürütme ve Yargı tek bir kişiye bağlanmıştır. Hukuk ortadan kalkmıştır. Vergilerin nereye harcandığının hesabını vermiyorlar. Medya kontrol altındadır ve basın özgürlüğü kalmamıştır. Türkiye 5 büyük sorunla karşı karşıyadır. Bunların üstesinden Cumhuriyet Halk Partisi gelecektir” dedi.

Öğretmenlerin Türkiye’nin aydınlık geleceğini oluşturacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmen olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladı.

”80 Milyonun Cumhurbaşkanı Olacağım”

Muharrem İnce, “Sadece bu salondakilerin değil, AK Partililerin, MHP’lilerin, HDP ve Saadet Partililerin, İYİ Partililerin, sağcıların, solcuların, Kürtlerin, alevilerin sünnilerin, herkesin Cumhurbaşkanı olmak için 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı olacağım. 15 yaşında 79 ara seçimlerinde sokaklara afiş asmaya çıkmış ve 39 yıl CHP’nin rozetini taşımış birisi olarak, ben tarafsız Cumhurbaşkanı olacağım” dedi ve 39 yıldır taşıdığı rozetini çıkararak Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na teslim etti ve yerine Türk Bayrağı rozetini taktı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Erdoğan Yerli ve Milli Şirketi İşaret Etti.. Hisseleri Yükselişe Geçti

Vestel Elektronik hisseleri, Cumhurbaşkanı Tayyip ...

Okullar Ders Zilinin Çalmasına Hazır

2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 ...