Anasayfa » Ana Manşet » Kariyer Rehberi’nde Avukattan Tavsiye

Kariyer Rehberi’nde Avukattan Tavsiye

Tercih dönemine son 4 gün kala hala kararsızlıktan dolayı tercih yapamamış ve verdikleri karar doğrultusunda hayat boyu mutlu olmayı hedefleyen genç üniversite öğrencisi adaylarına yapacakları tercihlerin kendileri için doğru bir karar olup olmadığını anlamaları için ışık tutmaya çalıştık.

Denizli Deda Haber olarak Denizli’de Eğitim Rehberi – Kariyer Rehberi sayfamızda öğrenci adaylarının kariyer yapmak istedikleri alanları bir de o alanın kariyer sahiplerinden öğrenmeleri için röportajlar gerçekleştirdik. Tercih döneminde geleceğin kurucuları için yapmış olduğumuz bu röportajlar umarız sizlere yardımcı olabiliriz.

Hukuk okumak isteyenler için, hukuk bölümünü okuduğunuzda ne gibi süreçlerden geçildiğinde, bölümü bitirdikten sonra hangi alanlarda çalışabileceğinize dair Avukat Mustafa Zengin ile röportaj gerçekleştirdik. Avukat olmak isteyen ya da hukuk okumak isteyenler için avukattan tavsiyeler aldık.

Mesleğin sıkı bir çalışma disiplini ve azmi gerektirdiğini ifade eden Zengin, “Bu mesleği tercih olanların öncelikle disiplin, okuma azmi ve çalışmaktan yılmamaları gerekir. Bizim en büyük dayanak noktamız çalışma azmi ve süreklilik, hareketliliktir” dedi.

Bölümün avantajlı ve dezavanatajlı noktalarına değinen Zengin, “Hem avantajları var, hem yok. Örneğin devam zorunluluğu yok fakültede. Bu bir avantaj gibi görünse de kaytarmaya dönüştürürseniz fakültede zorlanırsınız” ifadelerine yer verdi.

Ne Köle Ne Efendi

Avukat Mustafa Zengin

Mesleğin adaleti savunduğunu ve adaletin denetleyici mekanizması olduğunu dile getiren Zengin, “Avukatlık  mesleği onurlu ve gururlu bir meslek. Ünlü bir söz vardır mesleğimizle alakalı “Avukatlar tarih boyunca köle kullanmadılar ama efendi de olmadılar” diye. Avukat olmadan yargının ve adaletin olmayacağını öngörmek ve kabul etmek gerek” dedi.

 

 

Mühendislerle yapmış olduğumuz röportajımıza göz atmak için “Kariyer Rehberi’nde Mühendislerden Tavsiye” yazımıza bekleriz.

Eczacıyla yapmış olduğumuz röportajımıza göz atmak için “Kariyer Rehberi’nde Eczacıdan Tavsiye” yazımıza bekleriz.

Mimarlarla yapmış olduğumuz röportajımıza göz atmak için “Kariyer Rehberi’nde Mimarlardan Tavsiye” yazımıza bekleriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...